Reklama

Biadki. Koronawirus w szkole. Uczniowie na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Biadki. Koronawirus w szkole. Uczniowie na kwarantannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie szóstej klasy szkoły podstawowej w Biadkach (gmina Krotoszyn) zostali objęci kwarantanną po tym, jak u jednego z uczniów tej klasy stwierdzono koronawirusa.

Uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej w Biadkach został zarażony koronawirusem. Po tym, jak u dziecka potwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19 dyrekcja szkoły i krotoszyński sanepid natychmiast wdrożyli odpowiednie procedury.

Uczeń z dodatnim wynikiem na obecność SARS-CoV-2 został objęty izolacją, natomiast reszta jego klasy została objęta kwarantanną. Kwarantanną objęte zostały także rodziny tych uczniów – wskazuje Natalia Snadna, kierownik oddziału nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Pozostała część uczniów szkoły podstawowej w Biadkach oraz nauczyciele i pracownicy szkoły zostali objęci nadzorem sanitarnym.

Sprowadza się on do obserwacji stanu zdrowia oraz pomiarów temperatury ciała – wskazuje Natalia Snadna.

 

Dwukrotne mierzenie temperatury w szkole w Biadkach

Dyrekcja szkoły wdrożyła już odpowiednie procedury sanitarne.

Uczniowie uczęszczający do szkoły będą mieć dwa razy w ciągu dnia mierzoną temperaturę ciała. Pierwszy raz przy wejściu do szkoły i drugi, podczas trwania zajęć – mówi Beata Ciesiółka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadkach.

 

Dyrekcja jest też w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Krotoszynie. Natychmiast po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku na obecność koronawirusa u jednego z uczniów wdrożyła odpowiednie procedury.

 

Dyrekcja szkoły złożyła wniosek do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie o zdalne nauczanie w tej klasie, w której potwierdzono przypadek koronawirusa. Opinia w tej sprawie nie została jeszcze wydana, ponieważ musi być konsultacja z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu – mówi Natalia Snadna.

 

Uczniowie  z Biadek objęci kwarantanną mają naukę zdalną

Mimo, że opinii sanepidu jeszcze nie ma – dyrekcja już podjęła odpowiednie kroki i uczniowie klasy szóstej mają zapewnione zdalne nauczanie.

Oczekujemy na telefoniczną decyzję z PSSE, jednak już podjęliśmy odpowiednie kroki. Zapoznaję rodziców z dodatkowymi działaniami, które podjęliśmy – jak mierzenie temperatury uczniom, wraz z odnotowywaniem jej wyników. Klasa, która została objęta kwarantanną ma wprowadzone nauczanie zdalne. Mamy już z tym pewne doświadczenia i wypracowane metody, bo przecież przez 3,5 miesiąca zajęcia w ten sposób się odbywały - mówi Beata Ciesiółka.

Dziękuje też kadrze pedagogicznej, która wykazała się bardzo dobrą postawą.

Jestem pod wrażeniem moich nauczycieli, ponieważ nie zdezerterowali. Wszyscy jesteśmy w pracy i nie ma problemu, że nie ma kto uczyć – podkreśla dyrektor szkoły w Biadkach.

 

W szkole w Biadkach stosowano reżim sanitarny

Jednocześnie dyrektor szkoły w Biadkach uspokaja rodziców pozostałych uczniów szkoły w Biadkach podkreślając, że w szkole były stosowane wszystkie zalecenia, uczniowie przebywali w osobnych klasach i nie mieli ze sobą stałego kontaktu.

Od początku roku stosowaliśmy wszystkie zalecenia, dostosowaliśmy plan lekcji, zaadoptowaliśmy pomieszczenie na dodatkową klasę, były wszystkie mycia, wietrzenia, wszystkie procedury były stosowane w praktyce. Wszystkie klasy są w swoich pomieszczeniach, zajęcia odbywają się w jednym miejscu – wylicza Beata Ciesiółka.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krotoszynie również nie ma żadnych zastrzeżeń do postępowania dyrekcji szkoły w Biadkach.

Od początku wdrożono i stosowano wszystkie zalecenia – podkreśla Natalia Snadna.

 

Uczniowie muszą nosić maseczki i przestrzegać zasad

Natalia Snadna apeluje również do uczniów i rodziców, by nie bagatelizowali zaleceń i przestrzegali zasad sanitarnych. 

By doszło zakażenia jest potrzebny minimum 15-minutowy kontakt w bliskiej odległości. Uczniowie w przestrzeni wspólnej – w bibliotece, na korytarzach czy boisku – mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Kontakt uczniów jest ograniczony,a ryzyko zakażenia w ten sposób zminimalizowane. Apelujemy jednak do uczniów i rodziców, by stosowali się do tych zaleceń i przestrzegali reżimu sanitarnego – podkreśla Natalia Snadna.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE