Reklama

30 sierpnia taksówkarze obchodzą swoje święto

Opublikowano:
Autor:

30 sierpnia taksówkarze obchodzą swoje święto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbardziej znani polscy taksówkarze, to oczywiście ci z serialu "Zmiennicy". Warto może w takim dniu pokusić się także o życzenia, nakręcenia kolejnego sezonu.

Dzień Taksówkarza świętowany jest 30 sierpnia. Zawód i robota to nie łatwa. Bywa że nawet niebezpieczna. Zazwyczaj siedem dni w tygodniu, po kilkanaście godzin za kierownicą. Do tego wytrawny taksówkarz musi mieć w sobie coś z psychologa, by doradzić, pogadać czy wesprzeć radą. Z drugiej strony niejednokrotnie przeklinany przez klienta, że wiezie go najdłuższą możliwą drogą, by wyciągnąć od niego jak najwięcej grosza. Dlatego w dniu ich święta życzmy im zadowolonych klientów, opłacalnych kursów oraz bezpiecznej i szerokiej drogi.

 

Słowo "taxi" pochodzi od nazwiska włoskiego kuriera, założyciela pierwszego systemu pocztowego w Europie - Franza von Taxis. W 1490 cesarz Maksymilian I wydał rozkaz, aby von Taxis zajął się przewożeniem listów pomiędzy rezydencjami monarchy w Innsbrucku i Brukseli. Okazało się, że kurier jest niezwykle skuteczny.

 

W nagrodę jego rodzina w 1517 roku otrzymała przywilej przewozu korespondencji wszystkich obywateli. Wkrótce dzięki staraniom Taxisów powstał pierwszy system pocztowy o zasięgu międzynarodowym dostępny dla każdego, a od ich nazwiska powstały później słowa takie jak "taksa" czy "taksówka".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE