reklama

22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego stracił panowanie nad autem. Był pijany [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adam Majewski

22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego stracił panowanie nad autem. Był pijany [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego stracił panowanie nad autem. Był pijany [ZDJĘCIA] | foto Adam Majewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMieszkaniec powiatu krotoszyńskiego wsiadł do auta będąc pod wpływem alkoholu. I ruszył w drogę. Na terenie powiatu jarocińskiego stracił panowanie nad samochodem i dachował.
reklama

Służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku, do którego doszło w Strzyżewku w powiecie jarocińskim. Samochód osobowy marki Opel wypadł z drogi i dachował. Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną i Zespół Ratownictwa Medycznego. 

22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu na drodze, wjechał do rowu, gdzie dachował - relacjonuje portalowi www.jarocinska.pl oficer dyżurny policji w Jarocinie.

W organizmie młodego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Udzielono pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu na miejsce ZRM oraz przebadaniu osoba poszkodowana została zabrana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie – relacjonuje oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. 

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.  

reklama

Alkohol a zdolność prowadzenia pojazdu

Alkohol wpływa negatywnie na układ nerwowy człowieka. Już przy stężeniu 0,2 promila we krwi pogarsza się koncentracja, wydłuża czas reakcji oraz zawęża pole widzenia. Przy wyższych stężeniach – powyżej 0,5 promila – znacznie obniża się koordynacja ruchowa, pojawia się błędna ocena sytuacji na drodze, a ryzyko spowodowania wypadku wzrasta kilkukrotnie. Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to nie tylko wykroczenie, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia – zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mimo wielu kampanii społecznych i zaostrzenia przepisów, pijani kierowcy nadal stanowią realny problem w Polsce. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo