Reklama

14 sierpnia placówki ZUS będą nieczynne

Opublikowano:
Autor:

14 sierpnia placówki ZUS będą nieczynne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tego dnia nie będzie działało również Centrum Obsługi Telefonicznej.

W najbliższy piątek (14 sierpnia), sale obsługi klientów w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będą nieczynne. Nie będzie działało także Centrum Obsługi Telefonicznej.

 

14 sierpnia został wyznaczony przez urząd jako dzień wolny od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę, 15 sierpnia. Jest to obowiązek pracodawcy wynikający z przepisów kodeksu pracy – wyjaśnia Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

Wszelkie informacje związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych dostępne będą natomiast poprzez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS. Ponadto całodobowo działać będzie specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym (tel. 22 11 22 111).Ten można aktywować już od 1 sierpnia na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Osoby, które są uprawnione do świadczenia wychowawczego 500+ (składały wniosek o to świadczenie), na swoim profilu na PUE ZUS w zakładce „Polski Bon Turystyczny” a następnie „Mój bon”, mają wszystkie informacje o przyznanym im bonie i mogą go aktywować.

 

Ponadto od 1 sierpnia tym bonem można dokonywać płatności za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w podmiotach turystycznych wpisanych na listę podmiotów uprawnionych do obsługi płatności bonem. Taką listę publikuje Polska Organizacja Turystyczna.

 

Dotychczas ZUS wydał ponad 504 tys. bonów o łącznej wartości ponad 431 mln złotych. Beneficjenci wykonali ponad 50 tys. płatności bonami na łączną kwotę 36 mln złotych. Do tej pory zgłosiło się ponad 13,6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE