Reklama

Trwa rozliczenie PIT 2023. Ile zwrotu wpłynęło już na nasze konta?

Opublikowano:
Autor:

Trwa rozliczenie PIT 2023. Ile zwrotu wpłynęło już na nasze konta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Twoje pieniądze Tegoroczne rozliczenie PIT cały czas trwa. Administracja skarbowa podała już jednak pierwsze statystyki dotyczące rozliczeń. Ile pieniędzy wpłynęło już na nasze konta?

Od miesiąca podatnicy rozliczają swoje PIT-y za ubiegły rok. Od 15 lutego do wielkopolskich urzędów skarbowych wpłynęło już niemal milion deklaracji podatkowych. 

Aż 96% z nich to deklaracje elektronicznie, a 42% (ponad 413 tys.) to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym - informuje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Taka forma złożenia zeznania to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. W ciągu pierwszego miesiąca kampanii zeznań rocznych wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 10 dni od złożenia przez podatnika zeznania PIT. 

W ciągu pierwszego miesiąca urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 720,9 mln zł - podaje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. 

Szybszy zwrot podatku przy rozliczeniu przez internet

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej.

Elektroniczna usługa Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niej korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl

Z kolei do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do usługi Twój e-PIT można logować się danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze uzupełnić samodzielnie.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze Twój e-PIT do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, rozliczenie zostanie automatycznie zaakceptowane.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy