Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski w Futsalu Kobiet U15 w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski dziewcząt w kategorii U-15 w futsalu. Ze złotymi medalami i okazałym pucharem do domów wróciły reprezentantki Sparty Miejska Górka.

Astra Krotoszyn - przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej - była organizatorem Mistrzostw Wielkopolski U-15. O złote medale walczyło sześć ekip. Wśród nich były: Sparta Miejska Górka, Akademia Piłkarska KU AZS UAM Poznań, Warta Poznań, GSS Grodzisk Wielkopolski, Polonia Środa Wielkopolska i Juna-Trans Stare Oborzyska. Zespoły zagrały każdy z każdym. Ich spotkania trwały po 17 minut.

Już pierwsze mecze pokazały, jaką siłą dysponują zawodniczki z miasta nad Balatonem. Ekipa Sparty wygrała w kolejności: 6:1 z UAM Poznań, 3:0 z Juną-Trans Stare Oborzyska, 9:1 z GSS Grodzisk Wielkopolski, 6:0 z Polonią Środa Wielkopolska i 4:0 z Wartą Poznań. Zawodniczki z Miejskiej Górki - z bilansem bramkowym 28:2 - triumfowały w imprezie. Wywalczyły okazały puchar i złote medale mistrzostw.

W trakcie turnieju wybrano także najlepszą bramkarkę - Aleksandra Włodarczak (Juna-Trans Stare Oborzyska) i MVP imprezy, którą została Marta Kwiatkowska ze Sparty Miejska Górka). Królowa strzelczyń została Amelia Guzanda ze Sparty Miejska Górka.