Sukces zawodników Ceramika

Sukces zawodników Ceramika - Zdjęcie główne

Mistrzostwa Polski w zapasach stylu wolnego zorganizowano w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpili tez zawodnicy krotoszyńskiego Ceramika. W kat. 55 kg drugie miejsce zajął Adam Słowiński, a siódme Mateusz Jaś. Również srebro wywalczył Tomasz Chołodecki (60 kg). Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Filipczak (96). Jednak najlepiej spośród reprezentantów krotoszyńskiego klubu spisał się Robert Baran, który w najcięższej kategorii, czyli 120 kg, nie miał sobie równych. Tutaj 10 pozycję wywalczył Dariusz Filipczak. Warto dodać, że w wadze 96 kg tytuł zdobył wychowanek Ceramika, obecnie w barwach poznańskiego Grunwaldu, Radosław Baran. Drużynowo najlepszy był Grunwald (247 pkt.), przed AKS Białogard (200) i Slavią Ruda Śląska (165). Tuż za podium uplasował się Ceramik (159). Wielkopolska zdecydowanie triumfowała w klasyfikacji województw (437 pkt.), drugie było śląskie (306), a trzecie zachodniopomorskie (256). W turnieju wystartowało 100 zawodników z 27 klubów. (wb)