Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Sroga lekcja futbolu. Piast Kobylin wypunktował Rawię Rawicz - Zdjęcie główne

Radość piłkarzy Piasta Kobylin po wygranym meczu w Rawiczu | foto Dawid Bela

Przeczytaj również:

Sport Grupa sympatyków Piasta Kobylin, wraz z działaczami i piłkarzami, opuszczała Rawicz w znakomitym nastroju. Zespół wysoko wygrał z Rawią w Red Box V lidze, gr. 3.

Spotkanie rozpoczęło się o nietypowej porze. O godz. 10.00 rozległ się pierwszy gwizdek sędziego. Rawiczanie, choć grali u siebie, na ten mecz "nie dojechali".

Piłkarze Piasta popisali się kapitalną skutecznością w pierwszej połowie. Na prowadzenie wyszli po upływie niespełna trzech minut. Rawiczanie starali się straty odrobić. Strzelali, m.in. Mateusz Witkowski, Piotr Robak czy Sebastian Zagórski. Byli blisko, ale bramkarza rywali nie pokonali.

Od 23. do 40. minuty trwało show gości. Strzelili cztery bramki, choć mogli jeszcze więcej. Obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 0:5. Trener gospodarzy Kamil Pilarski zdecydował już wtedy o przeprowadzeniu aż czterech roszad w przerwie.

Po zmianie stron jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Bartłomiej Głowacz. Gola zdobył w 55. minucie. Miejscowi grali lepiej niż w pierwszej części spotkania, ale więcej bramek nie strzelili. Za to piłkarze z Kobylina zanotowali jeszcze trafienie w 88. minucie. Wynik końcowy brzmiał 1:6.

Rawia Walbet Rawicz - Piast Kobylin 1:6 (0:5)
Bramki: 0:1 Miłosz Kowalski (3'), 0:2 Jakub Smektała (23'), 0:3 Jakub Smektała (26'), 0:4 Mateusz Olikiewicz (33'), 0:5 Szymon Wosiek (40'), 1:5 Bartłomiej Głowacz (55'), 1:6 Jacek Pacyński (88')
Skład Piasta: Wojtkowiak - A. Kurzawa, Wachowiak, Wosiek, M. Kurzawa, Matuszak (80' Frąckowiak), Smektała (85' Jędrzejak), Olikiewicz (82' Siepa), Kowalski (57' Gałczyński), Snela, Pacyński (90' Lisiak)
Skład Rawii: Wolny - Orłowski (46' Wiktorowicz), Cierniak, Materkowski, Kubiak (46' P. Wawrzyniak), Marchewka (73' Marszałek), Szymanowski (46' Kupczyk), Zagórski (46' Głowacz), Robak (60' Kopij), Cugier, Witkowski

Pozostałe wyniki Red Box V ligi, gr. 3
Astra Krotoszyn - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:6
PKS Racot - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 0:3

Piast Kobylin zajmuje siódmą pozycję w lidze. Zgromadził 18 punktów. Astra Krotoszyn jest dziewiąta. Na jej koncie znajduje się 15 punktów. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski jest dwunasty. Ekipa zgromadziła 11 punktów.