Reklama

Spore zmiany w Piast Kobylin. Drużyna wycofana z rozgrywek, jest nowy prezes [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Prezes KS Piast Kobylin Jan Lisiecki zdecydował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję. Zarząd klubu wybrał nowego szefa. Zdecydowano też z wycofania drużyny seniorów z rozgrywek.

W klubie KS Piast Kobylin nastąpiły spore zmiany. Zarząd pod koniec lipca zdecydował, że pierwsza drużyna seniorów zostanie wycofana z rozgrywek V ligi. 

Decyzja ta do dziś poprzedzona była licznymi przemyśleniami, analizami i rozmowami prowadzonymi przez Prezesa Klubu z zawodnikami i władzami Miasta. Z przykrością i żalem uznaliśmy, że nasz zespół nie jest w stanie podjąć walki na tym poziomie rozgrywkowym, tak i ze względów organizacyjnych, jak i przede wszystkim kadrowych - wskazał w oświadczeniu prezes KS Piast Kobylin Jan Lisiecki.

Decyzję tę argumentował tym, że Kobylin to zbyt małe miasto, by na poziomie rozgrywek można było grać wyłącznie wychowankami klubu. 

Jan Lisiecki nie jest już prezesem KS Piast Kobylin

Jan Lisiecki, który funkcję prezesa KS Piast Kobylin pełnił przez 30 lat zdecydował również, że w kolejnej kadencji nie będzie kandydował.

Przez lata piłka w Kobylinie opierała się na zawodnikach miejscowych i zawodnikach z zewnątrz, którzy stanowili wzmocnienie dla naszej drużyny. Ostatnie lata piłka w Polsce, zwłaszcza na tych niższych szczeblach, zaczęła przybierać charakter taki, który mnie jako Prezesowi urzędującemu 30 lat, przestał się podobać i uważam, że zmierza to w niekoniecznie dobrym kierunku. W klubach brakuje młodzieży chętnej do gry w piłkę, zawodnicy coraz częściej z amatorskiej piłki próbują robić  źródło dochodu porównywalne do wypłaty pracowniczej. Dotacja z budżetu otrzymywana z Gminy nie tym celom ma służyć, zatem wszystkie środki finansowe pokładane w tym zakresie pochodzą z prywatnych funduszy.  Myśle, że to nie o to w piłce amatorskiej winno chodzić. Nadto brak chętnych do pracy w środowisku Klubu i braki kadrowe, sprawiły, że zdecydowałem się podjąć decyzje o niestartowaniu w nadchodzących wyborach do zarządu Klubu - uzasadniał swoją decyzję Jan Lisiecki. 

Nowy prezes KS Piast Kobylin

Zwołano spotkanie Zarządu KS Piast Kobylin, podczas którego wybrano nowy zarząd. W spotkaniu wzięło udział 38 głosów. Prezesem zarządu został Piotr Larski. W pracy na rzecz klubu wspomagać go będzie 9 dodatkowych osób. 

Nowy zarząd KS Piast Kobylin:

  • Piotr Larski - Prezes Zarządu
  • Jakub Pernak - Wiceprezes Zarządu
  • Mirosław Patrijas - Wiceprezes Zarządu
  • Hubert Kowalski - Wiceprezes Zarządu
  • Dawid Malik - Skarbnik Zarządu
  • Krystian Jędrzejak - Sekretarz Zarządu
  • Bartosz Knuła - Członek Zarządu
  • Eryk Stanisławski - Członek Zarządu
  • Jan Majnert - Członek Zarządu
  • Jakub Woźny - Członek Zarządu
 

Chciałbym podziękować Władzom Miasta, Wielkopolskiemu ZPN, byłemu OZPN w Kaliszu, wszystkim sympatykom Piasta Kobylin, działaczom sportowym i przyjaznym nam Klubom za wszystkie lata owocnej współpracy w czasie trwania mojej kadencji. Był to dla mnie kawał pięknej historii, dzięki której poznałem wielu wspaniałych ludzi. Życzę Klubowi wszystkiego, co najlepsze. W jego istnienie włożyłem kawał swojego życia i serca. Barwy Klubowe zawsze stawiałem na pierwszym miejscu, nierzadko poświęcając przy tym firmę i rodzinę - wskazywał Jan Lisiecki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy