Plażówkowicze z krotoszyńskiego G 3 najlepsi w Wielkopolsce

Plażówkowicze z krotoszyńskiego G 3 najlepsi w Wielkopolsce - Zdjęcie główne

Uczniowie ze szkoły na Parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki. Para Patryk Foltynowicz/ Dawid Sasin stawiła się na obiekty wrzesińskiego MOSiR, gdzie odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady.

Do rywalizacji stanęło szesnaście par, które wcześniej przebrnęły przez gęste sito rozgrywek na poziomie powiatu, a później rejonu. Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim. Krotoszyńska para z racji wieku (Patryk jest o rok młodszy od rywali) nie była stawiana w roli faworytów, ale postawa podopiecznych Piotra Robakowskiego, którzy już w pierwszym spotkaniu pokonali najlepszy zespół rejonu poznańskiego – G 6 Poznań 2:0 (15:4, 15:11) dawała nadzieję na dobry wynik. W następnych meczach krotoszynianie grali coraz lepiej pokonując kolejno Nowy Tomyśl 2:0 (15:6, 15:13), G 2 Września 2:0 (15:8, 15:12) oraz w półfinale ponownie Nowy Tomyśl 2:0 (15:13, 15:8) i jako jedyny zespół bez porażki awansowali do finału. Tutaj ponownie spotkali się z miejscową parą. Mecz rozpoczął się od prowadzenia krotoszynian 4:0, 8:3 i mimo, że przeciwnicy w pewnym momencie odrobili część strat, to set zakończył się wygraną 15:11. Podobny przebieg, do stanu 14:11, miała druga partia. Gdy już wydawało się, że decydujący punkt to formalność, gospodarze wykazali się odpornością psychiczną walcząc zaciekle wydarli tego seta 17:15, doprowadzając do tie-breaka. Był on popisem gry Foltynowicza i Sasina, którzy wygrywając 11:4 zdobyli tytuł.