Piłkarki z krotoszyńskiej Ósemki zwyciężyły w wielkopolskim finale Pucharu Tymbarku - Zdjęcie główne
Zobacz
59
zdjęć

Sport Młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie zwyciężyły w finale regionalnym XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie wielkopolskim w kategorii U-12. Teraz będą walczyć w finale ogólnopolskim.

W finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarku w województwie wielkopolskim zmierzyło się aż 160 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla zespołów dziewczynek i chłopców.

Młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie okazały się najlepsze w kategorii U-12, pokonując 6:1 Szkołę Podstawową w Pile. To zapewniło im awans do finałów ogólnopolskich Pucharu Tymbarku, które odbędą się 14 - 16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Wygrałyśmy rozgrywki grupowe zdobywając pełną pulę punktów, ćwierćfinał również przebiegł pomyślnie. W finale trafiłyśmy na silny zespół z Piły, ale dziewczyny pokazały klasę i wygrały w pięknym stylu 6:1. Przed meczem były bardzo zestresowane, ale dały z siebie wszystko. Na początku nie dowierzały, że zdobyły puchar. Dopiero w drodze powrotnej dotarło do nich co osiągnęły i są przeszczęśliwe! Bardzo cieszę się, że po raz kolejny udało nam się wygrać. To jest już moje piąte zwycięstwo w finałach wojewódzkich i po raz piąty poprowadzę drużynę w finale ogólnopolskim. W Warszawie stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Na pewno przyjedziemy przygotowane! Bardzo cieszę się ze zmiany w regulaminie Pucharu Tymbarku, dzięki której w rozgrywkach biorą udział wyłącznie szkoły. Dzięki niej szanse dla każdej drużyny są bardziej wyrównane – mówi Magdalena Kalupa, trenerka Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-12 dziewcząt.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie może pochwalić się nie tylko zwycięstwem w finale wojewódzkim, ale także najleszą zawodniczką w kategorii U-12, którą okazała się Olga Kostka.

Dobry występ na finałach pokazały także dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Benicach, które w kategorii U-8 zajęły 3 miejsce.

W tym roku w finale wojewódzkim w Wielkopolsce mieliśmy jedną z najlepszych frekwencji w ostatnich latach. Było dużo pozytywnej energii, uśmiechów i kibiców, którzy aktywnie wspierali dzieci podczas gry. Uczestnicy niezwykle zaangażowali się w rozgrywki. Szczególnie cieszy nas, że sędziowie pokazywali tak dużo zielonych kartek za postawy fair play, w tym także dla trenerów. Odwiedziło nas wielu świetnych gości, m.in. prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Futsal Ekstraklasy Paweł Mrozkowiak czy trener kadr wojewódzkich w WZPN Jakub Wojtkowiak, a także piłkarz Wojciech Onsorge – mówi Krzysztof Olędrowicz, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie wielkopolskim.