Nasi rozbili pulę z medalami

Nasi rozbili pulę z medalami - Zdjęcie główne

120 zawodniczek i zawodników z 14 klubów wystartowało w zawodach Pucharu Polski Sumo w Krotoszynie.

120 zawodniczek i zawodników z 14 klubów wystartowało w zawodach Pucharu Polski Sumo w Krotoszynie.

Na doho naprzeciw siebie stanęli zarówno juniorzy, jak i seniorzy. W gronie rywalizujących nie brakowało medalistów Mistrzostw Świata, Europy czy Polski. Z pokaźnym workiem 18 medali wyszli z turnieju reprezentanci powiatu krotoszyńskiego. Jedenaście krążków, z czego aż trzy złote zdobyli zawodnicy TAR Krotoszyn. Mistrzem w kat.100 kg został Aron Rozum a w 80 kg triumfowała Olimpia Robakowska. Natomiast siedem medali, w tym jeden złoty, wywalczyli sumocy z Samsona Kobylin. – Mogło być lepiej. Mam mały niedosyt po Mateuszu Koniecznym, bo w kategorii 70 kg powinien być w finale. Do tego zły jestem trochę na syna Arona, że odpuścił sobie finał w kat. 92 kg, ale za to wygrał w 100 kg – mówi Dariusz Rozum, prezes PZS i TAR. Turniej w Krotoszynie był kolejnym, po Warszawie, etapem kwalifikacji do kadry reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy. (alf)