Mini siatkówka chłopców

Mini siatkówka chłopców - Zdjęcie główne

Dwadzieścia zespołów z Wielkopolski, Śląska, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Zachodniego Pomorza i Pomorza rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który odbył się w szkole na krotoszyńskich Parcelkach.

Początkowo rywalizacja toczyła się w czterech pięciozespołowych grupach eliminacyjnych, z których po dwa najlepsze awansowały do drugiego etapu, gdzie systemem pucharowym walczono o zwycięstwo w turnieju. W pierwszym etapie zespoły grały jednego seta do 25 punktów, w drugim już do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break do 11.

Końcowa kolejność w każdej grupie eliminacyjnej była następująca: gr. A: 1. Plas I Warszawa, 2. Polon I Krotoszyn, 3. Volley II Wałcz, 4. Piast III, 5. Dwójka II Milicz, gr. B: 1. PSP 11 I Kędzierzyn Koźle, 2. Dwójka I, 3. Progres I Września, 4. Plas II, 5. Piast II, gr. C: 1. Volley I, 2. Stal I Grudziądz, 3. Norwid Częstochowa, 4. Energetyk II Poznań, 5. Progres II i gr. D: 1. Piast I, 2. Energetyk I, 3. Stal II, 4. PSP 11 II, 5. Polon II.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając swoje spotkania i tym samym awansował do ćwierćfinału, w którym zdecydowanie pokonał KS Stal Grudziądz 2:0 (15:11, 15:7). Półfinałowym rywalem młodych siatkarzy z Parcelek okazał się Volley Wałcz. W spotkaniu tym również lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:0 (15:4, 15:7). W drugim półfinale PSP I zwyciężył Plas I 2:0 (15:7, 15:11).

Trzecie miejsce wywalczył Plas I pokonując Volley I 2:1. W meczu finałowym nie brakowało pięknych akcji, zaciętej walki oraz wielkich emocji. Pierwszy set to dominacja zespołu z Opolszczyzny, który mocną zagrywką odrzucił krotoszynian od siatki i umiejętnie bronił wyprowadzając skuteczne kontrataki.

Wygrał 15:3. Drugą partię podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczęli od prowadzenia 3:0, udanie zatrzymując blokiem atakującego kędzierzynian. Przez cały czas trwała walka, ale to gospodarze do końca utrzymali kilkupunktową przewagą wygrywając seta do dziesięciu.

W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu, przy głośnym dopingu miejscowych kibiców oba zespoły pokazały dojrzałą siatkówkę. Po zaciętej końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gości triumfujących 11:8. Dobrze zaprezentowali się również reprezentanci krotoszyńskiego Polonu, którzy zmagania turniejowe ukończyli na ósmym miejscu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Ewa z Krotoszyna, a czołowe zespoły nagrody i puchary. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju.