Krotoszyn. Reprezentacja Polski pokonała Niemców [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
22
zdjęć

Sport Wczorajszy mecz reprezentacji Polski i Niemiec do lat 16 rozgrywany na stadionie miejskim w Krotoszynie zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć autorstwa DK Fotografia Sportowa.

Polacy pokonali Niemców 2:1 w meczu młodzieżowej reprezentacji rozgrywanym na stadionie miejskim w Krotoszynie.

Mecz rozpoczął się od walki w środku pola, w czasie której obie drużyny sprawdzały wzajemnie swoje możliwości. Z impasu górą wyszli Niemcy, którzy przejęli inicjatywę. Pierwszą dobrą okazję mieli jednak Polacy, bo po nieco ponad 10 minutach gry faulowany w polu karnym był Sammy Dudek. Zawodnik poznańskiego Lecha sam podszedł do piłki, jednak górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz reprezentacji Niemiec, Leonard Ruland - relacjonuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Mimo, że reprezentacja Niemiec tworzyła kolejne groźne sytuacje, to Polacy zdobyli pierwszą bramkę. W 33 minucie meczu, po dośrodkowaniu Antoniego Uchrońskiego, piłkę do bramki przeciwnika posłał Stanisław Kubiak. 7 minut później Oliwier Siniawski strzelił drugiego gola.

Tym samym pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0 dla Polski. Po przerwie reprezentacja Niemiec wznowiła atak, a w 56 minucie rozgrywki Salvatore Mule pokonał polskiego bramkarza zdobywając pierwszego gola dla niemieckiej reprezentacji.

Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Polski. Już w poniedziałek (16 października) w Jarocinie odbędzie się drugi mecz towarzyskiego dwumeczu.

Polska – Niemcy 2:1 (2:0)
Bramki: 33' Stanisław Kubiak, 40' Oliwier Siniawski – 56' Salvatore Mule