Kobylin. Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport Na starcie XXIX Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego stanęło 158 zawodników i oraz 104 dzieci i młodzieży.

Wczoraj (15 sierpnia) odbyła się XXIX edycja Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Na starcie głównego biegu stanęło 158 zawodników, a w małych biegach wystartowało 104 dzieci i młodzieży.

Impreza rozpoczęła się od złożenia kwiatów przy tablicy pamiątkowej na budynku Ratusza w Kobylinie i grobie Mieczysława Gierdala w Smolicach przez Tomasza Lesińskiego, Barbarę Sławińską i Pawła Wasilewskiego.

Wyniki Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie

Zawodnicy głównego biegu mieli do pokonania 15 km trasy biegnącej ulicami miasta, drogami gruntowymi i leśnymi. Na metę dotarło 156 osób.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn I miejsce zajął Mykola Mevsha z klubu Achilles Leszno z czasem 47,29 min, II miejsce zajął Dmytro Didovodiuk z klubu Achilles Leszno z czasem 48,31, a III miejsce zajął Bogdan Semenovych z czasem 50,50.

W klasyfikacji generalnej pań I miejsce z czasem 58,26 min zajęła Nataliia Semenovych, II miejsce zajęła Justyna Karolczak z klubu KS Krotosz Krotoszyn z czasem 59,28, III miejsce zajęła Alina Boszcuk z czasem 1 02,40.

Najlepsi zawodnicy w głównych biegach oraz w klasyfikacjach wiekowych otrzymali nagrody pieniężne. Wszyscy natomiast otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i drobne upominki.

Najstarszym zawodnikiem był Zenon Czysty rocznik 1947, najmłodszym Paulina Stampniak rocznik 2004.

W klasyfikacji drużynowej, gdzie liczono 4 najlepsze czasy zawodników, najlepszą drużyną okazała się Power Run z wynikiem 03:55:18, drugie miejsce zajął KS Krotosz Krotoszyn – 04:21:43, a trzecie Vitamina Team – 04:31:11.