Dwie porażki siatkarskich młodziczek Piasta

Dwie porażki siatkarskich młodziczek Piasta - Zdjęcie główne

Siatkarskie młodziczki Piasta, rywalizujące obecnie o miejsca w przedziale 17 – 31 w Wielkopolsce, były gospodyniami czwartego i ostatniego turnieju grupowego tej fazy rozgrywek.

W inauguracyjnym meczu krotoszynianki zmierzyły się z kaliskimi Augustynkami. Miejscowe prowadziły co prawda już 12:8, ale po czasie wziętym przez trenera kaliszanek było już tylko 12:11, a po kilku minutach 19:20.

Jednak gdy po przerwie na prośbę trenera Leszka Koniecpolskiego jego podopieczne zdobyły cztery punkty pod rząd wydawało się, że set jest praktycznie wygrany. Tymczasem doszło do emocjonującej końcówki ostatecznie na przewagi rozstrzygniętej przez krotoszynianki 28:26.

W drugiej partii to Augustynki prowadziły 9:6, 17:12. Jednak ambitna gra gospodyń pozwoliła zbliżyć się im na jeden punkt (19:20). Znów więc zapowiadała się wyrównana końcówka i taka też była. Ponownie rozstrzygnęła się ona na przewagi, ale tym razem 26:24 na korzyść kaliszanek, które lepsze okazały się także w decydującym tie breaku 15:10.

W drugim spotkaniu dziewczęta znad Prosny pokonały Spartę Złotów 2:0 (25:23, 25:19). W ostatnim pojedynku krotoszynianki uległy złotowiankom 0:2 (16:25, 8:25), w drugim secie trzy z tych ośmiu punktów zdobywając tylko dzięki zepsutym zagrywkom rywalek.

Ostatecznie zawodniczki Piasta zajęły trzecie miejsce w tej grupie, za Augustynkami i Spartą, a przed ostrzeszowskim Kolibrem i grać w następnej fazie będą o miejsca 25 – 31.