DOZ Maraton Łódź. Sukces Justyny Karolczak. Była trzecia wśród kobiet

Sport Udany weekend za reprezentantami SBD KS Krotosz. Biegacze wystartowali w imprezach w Łodzi, Krakowie i Gostyniu, a kolarze - w wyścigu VIA Dolny Śląsk. Największy sukces odniosła Justyna Karolczak.

Justyna Karolczak wystartowała w DOZ Maraton Łódź. Impreza odbyła się 24 kwietnia. Zawodniczka klubu KS Krotosz uzyskała czas 2:46:52. Wywalczyła nowy rekord życiowy. Zajęła trzecią lokatę w kategorii open kobiet, a drugą wśród Polek. Była natomiast najlepsza w branżowej kategorii prawników. Krotoszynianka straciła do Ewy Jagielskiej - biegaczki na drugiej lokacie - 43 sekundy.

Zawody w Łodzi ukończyło blisko 2.000 osób, w tym 291 kobiet. Wśród pań wygrała Remalda Kergyte z Litwy.

Tego samego dnia biegacze KS Krotosz udali się do Krakowa. Odbyła się tam 19. edycja Cracovia Maratonu. W biegu brało udział sześcioro zawodników KS Krotosz. Najszybszym z nich okazał się Karol Olejniczak. Zajął 128. miejsce w kategorii open z czasem 3:04:56. Kilkanaście minut później, na metę dotarł Sergiusz Sójka. Debiutował na królewskim dystansie. Osiągnął czas 3:18:25.

Maraton w Krakowie ukończyli także: Joanna Olejniczak, Szymon Chyba, Karol Mroczkowski i Rafał Sójka. Dzień wcześniej, wieczorową porą, odbył się Bieg Nocny na dystansie 10km, w którym startowała Marika Mroczkowska.

Reprezentanci KS Krotosz startowali także w 7. biegu Nasza Dycha. Impreza odbyła się 23 kwietnia w Gostyniu. Krzysztof Kasprzak uzyskał czas 44:09, a Jan Jaruzel 56:01.

Do zmagań przystąpili także kolarze z krotoszyńskiego klubu. Dariusz Poczta, Marian Poczta i Krzysztof Kasprzak ścigali się w wyścigu VIA Dolny Śląsk. Dystans, jaki mieli do pokonania, wyniósł 50,5 km.

Kwietniowy weekend zostanie zapisany złotymi zgłoskami w historii KS Krotosz oraz całego krotoszyńskiego sportu. Wynik Justyny Karolczak, w dyscyplinie uprawianej przez tysiące osób w Polsce, stawia ją w gronie najlepszych zawodniczek w kraju i jest powodem do ogromnej dumy całej krotoszyńskiej społeczności biegowej - podkreślają przedstawiciele klubu, cytowani przez oficjalną stronę krotoszyńskiego magistratu.