19 mar / Józefa, Bogdana

Najlepsi sportowcy na VI Koźmińskiej Gali Sportu [ZDJĘCIA]

Autor: E.S 10 sty 11:00 3 odsłon
Przez cały rok ostro trenowali i osiągali wspaniałe wyniki w rywalizacjach sportowych, reprezentując gminę Koźmin Wlkp. Wszyscy spotkali się na VI Koźmińskiej Gali Sportu podsumowującej plebiscyt na najlepszego sportowca.

VI Koźmińska Gala Sportu, Koźmin Wlkp. Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp. 

Przez cały rok ostro trenowali i osiągali wspaniałe wyniki w rywalizacjach sportowych, reprezentując gminę Koźmin Wlkp. Wszyscy spotkali się na VI Koźmińskiej Gali Sportu. Zorganizowano ją w Hotelu Pod Szyszkami w Nowej Obrze.

Impreza była zwieńczeniem ogłoszonego przez Gminny Ośrodek w Koźminie Wlkp. plebiscytu na najlepszych sportowców a także okazją do podsumowania całorocznej  działalności sportowej w gminie Koźmin Wlkp. Dziękowano także lokalnym mecenasom sportu.

W wyniku przeprowadzonego plebiscytu na najlepszych sportowców gminy Koźmin Wlkp. decyzją Kapituły najlepszym sportowcem roku 2018 została kitesurferka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. - Julia Damasiewicz. W kategorii sportowców 40+ nagrodę główna przyznano dla biegacza Adama Kuzi z grupy "Koźmin biega".

A oto wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca w gminie Koźmin Wlkp. w poszczególnych kategoriach:

SPORTOWIEC ROKU - Julia Damasiewicz – SP Nr 1 Koźmin Wlkp.
2 miejsce: Alicja Kowańdy – MUKS Białe Tygrysy Jarocin 
3 miejsce: Monika Brdys – SP Nr 3 Koźmin Wlkp. 
Wyróżnienia: Katarzyna Wałęsa – SP Nr 1 Koźmin Wlkp., Jakub Gorzelanny – lKS Ceramik 

SPORTOWIEC +40 – Adam Kuzia – Koźmin Biega

SPORTOWE ODKRYCIE ROKU 
wyróżnienia: Wojciech Lisiak – SP Nr 1 Koźmin Wlkp., Maria Markuszewska – Szkółka Piłkarska GOS Koźmin Wlkp., Fabian Wosiek – KKS „Biały Orzeł” Koźmin Wlkp. 

DRUŻYNA ROKU - drużyna juniorów – Szkółka Piłkarska GOS Koźmin Wlkp.
Wyróżnienia: drużyna siatkarska GOS Koźmin Wlkp.,  szkolna drużyna chłopców w piłce ręcznej ZSP Koźmin Wlkp., szkolna drużyna dziewcząt w piłce ręcznej ZSP Koźmin Wlkp. 

W tym roku Kapituła Gali postanowiła przyznać trzy nagrody specjalne za działalność na rzecz rozwoju sportu w mieście i gminie Koźmin Wielkopolski.

Nagrody te otrzymali:

MUKS Koźmin Wlkp. -  za 20-lecie działalności i promocji piłki ręcznej,

Amatorska Grupa Kolarska - za 10-krotną organizację Koźmińskiego Maratonu Rowerowego, 

OSP Koźmin Wielkopolski - za wierną i niczym nie ograniczoną współpracę przy organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych.

Podczas VI Gali Sportu podsumowano współzawodnictwo sportowe  sołectw i osiedli miasta i gminy Koźmin Wlkp. w 2018r. Całoroczną rywalizację, w której brało udział 21 drużyn, wygrali mieszkańcy Staniewa , II miejsce – Pogorzałki Wielkie, III miejsce – Stara Obra.

Jak co roku na stronie wwww.kozminwlkp.pl została opublikowana sonda internetowa, w której wybieraliśmy najpopularniejszego sportowca minionego roku. W sondzie zagłosowało 2.921 osób.

Decyzją internautów tytuł  NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2018 ROKU przypadł Katarzynie Wałęsie (1.108 głosów)
2 miejsce - Zofia Stempniak – 1.022 głosy
3 miejsce - Michał Dana – 361 głosów

 

W VI Koźmińskiej Gali sportu zieli udział  nominowani sportowcy z rodzinami, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek i nauczyciele wychowania fizycznego. Jak co roku, imprezę prowadził Robert Idkowiak. Program artystyczny dla najlepszych sportowców wykonali wokaliści z zespołu Piano-Song w Kaliszu.

Sportowcom i mecenasom sportu dziękował Sławmir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie wlkp. i Maciej Bratborski, burmistrz miasta.

 

Ostatnie komentarze