Reklama

Reklama

[Wieści Rolnicze] Program azotanowy. Czy te wszystkie papiery są konieczne?

Opublikowano: pt, 8 maj 2020 14:58
Autor:

[Wieści Rolnicze] Program azotanowy. Czy te wszystkie papiery są konieczne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Rolnik powinien mieć zmniejszone dopłaty tylko wtedy, gdy rzeczywiście doprowadzi do zanieczyszczenia środowiska, a nie w przypadku braku posiadania dokumentacji - stwierdziła Wielkopolska Izba Rolnicza.

Reklama

Z tym poglądem zgadza się większość rolników. Według nich takie uchybienia, jak np. nieposiadanie dokumentów dotyczących terminu zbioru czy daty siewu rośliny ozimej, nieposiadanie planu nawożenia azotem, obliczenia maksymalnych dawek azotu, umów zbycia itp., nie powinny pociągać za sobą zmniejszenia rolnikowi dopłat, chyba że wykaże się, iż swymi działaniami przyczynił się on do zwiększenia koncentracji azotu z wodach powierzchniowych.

- Żaden plan, ewidencja, czy inny dokument w najmniejszym stopniu nie przyczyni się do spełnienia celu programu. Zadaniem rolnika jest produkcja żywności, a nie „papierów” - komentuje samorząd rolniczy.

Wielkopolska Izba Rolnicza podkreśla, że nie neguje istoty przepisów zmierzających do ograniczenia odpływu azotu ze źródeł rolniczych do wód powierzchniowych. Jednak punktowane i tym samym karane, według niej, powinny być wyłącznie te niezgodności, których skutki są faktycznie groźne dla środowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.