Reklama

Otwarcie nowej siedziby KRUS w Krotoszynie [ZDJĘCIA i FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie nowej siedziby Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krotoszynie. Były przemowy, tort i przecięcie wstęgi.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krotoszynie działa w nowym budynku - przy Fabrycznej - od maja. Jednak dziś nastąpiło oficjalne otwarcie siedziby. 

W uroczystości wzięli udział między innymi:

  • Henryk Kowalczyk - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Marlena Maląg - Minister Rodziny i Polityki Społecznej
  • Łukasz Grabowski - dyrektor oddziału wielkopolskiego KRUS
  • Aleksandra Hadzik - prezes KRUS
  • poseł Jan Mosiński
  • poseł Katarzyna Sójka
  • Wincenty Nowak - przedstawiciel posła Jana Dziedziczaka
  • Anna Lis - przedstawicielka europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej
  • Ryszard Czuszke - wiceburmistrz Krotoszyna
 

W 2018 roku rada miejska w Krotoszynie przekazała - w formie darowizny - teren przy ulicy Fabrycznej na rzecz KRUS. W 2019 roku rozpisano konkurs architektoniczny, w którym zwyciężyła Pracownia Projektowa Wojciech Kolesińskiz Poznania. 

W maju 2020 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krotoszynie. Trwała dwa lata. Placówka została otwarta 30 maja 2022 roku. 

Gmina Krotoszyn to bardzo prężnie i dynamicznie rozwijający się region rolniczy Wielkopolski. Dlatego budowa nowej siedziby KRUS była konieczna i celowa. Nowoczesny, funkcjonalny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i bardzo dobrze wyposażony obiekt zapewni efektywną i komfortową obsługę mieszkańców - mówiła podczas oficjalnego otwarcia Aleksandra Hadzik, prezes KRUS.

Nowy budynek przy ulicy Fabrycznej 25 w Krotoszynie posiada powierzchnię użytkową przekraczają 281 metrów kwadratowych. W budynku są pomieszczenia biurowe, pomieszczenia użytkowe, składnica akt, pomieszczenie socjalne, magazynowe i techniczne. Budynek zasilany jest panelami fotowoltaicznymi, a przed obiektem wygospodarowano 15 miejsc postojowych. 

KRUS w Krotoszynie obsługuje ponad 4.000 ubezpieczonych i średnio 200 świadczeniobiorców miesięcznie. W placówce pracuje 12 osób. 

Podczas oficjalnego otwarcia nie brakowało przemów, tradycyjnego przecięcia wstęgi i dedykowanego tortu. Panie Kół Gospodyń Wiejskich w Ligocie i Jankowie Zaleśnym (powiat ostrowski) przygotowały także słodki poczęstunek. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy