Reklama

Już niedługo Agromarsz. Coś dla rolnika, coś dla ogrodnika i coś dla ciebie

Opublikowano:
Autor:

Już niedługo Agromarsz. Coś dla rolnika, coś dla ogrodnika i coś dla ciebie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze Agromarsz – to już tradycja. Tym razem zaplanowano je na niedzielę – 7 kwietnia – oczywiście w Marszewie – powiat pleszewski.

Start o 9.00. Na zwiedzanie będziemy mieli czas do 16.00. Organizator - Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - już teraz zaprasza na to wielkie wydarzenie.

 

Tradycyjnie zaprezentują się firmy z obszaru zaopatrzenia rolnictwa, oferujące sprzęt, wyposażenie obiektów inwentarskich, materiały budowlane i wykończeniowe. Ponadto wszelkie pasze, nawozy, materiał siewny i sadzeniakowy. Ekspozycję wzbogacą samochody osobowe oraz usługi z zakresu budowy studni głębinowych. To jednak nie wszystko. Na miejscu nie zabraknie podmiotów, które na co dzień świadczą usługi dla rolników, przedstawicieli sektora bankowego czy wydawnictw rolniczych. I jak zawsze będzie kiermasz ogrodniczy z bogatą ofertą roślin rabatowych, krzewów, drzew owocowych i ozdobnych, pnączy, bylin, cebul kwiatowych oraz produktów z wikliny.

Wszystkie instytucje w jednym miejscu

Do odwiedzenia swoich stoisk informacyjnych oprócz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapraszają też inne instytucje działające na rzecz rolnictwa - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza oraz Wielkopolska Izba Rolnicza.

Będą szkolenia

Ważnym elementem targów będzie szkolenie dla rolników dotyczące wypełniania elektronicznych wniosków o dopłaty obszarowe w aplikacji eWniosekPlus. Rozpocznie się ono oczywiście w niedzielę – 7 kwietnia o 12.00 w biurowcu przy terenach wystawowych, a przeprowadzone zostanie przez pracowników ARiMR i WODR.

Podczas targów odbywać się będą również prezentacje aplikacji mobilnej WODR - Elektronicznej Platformy Świadczenia Usług (EPSU) oraz pokazy atestacji opryskiwaczy przy nowo powstałej Stacji Atestacji Opryskiwaczy.

Dowiesz się więcej o dotacjach

Na stoisku Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego specjaliści i doradcy udzielać będą informacji nt. dotacji dostępnych dla obszarów wiejskich, podatków i ubezpieczeń, funkcjonowania grup producenckich, chowu trzody chlewnej czy produkcji ogrodniczej i warzywniczej. - Zapraszamy również na degustację miodu pochodzącego z pasieki WODR w Sielinku - opisują przedstawiciele WODR. I jeszcze jedna ważna kwestia. Wszyscy, którzy na co dzień mają do czynienia z paleniem w piecu centralnego ogrzewania od godz. 10.00 obok pawilonu nr 1 będą mogli zobaczyć pokaz nowoczesnych rozwiązań grzewczych - które pozwalają na uniknięcie smogu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE