Reklama

ZSP nr 3 w Krotoszynie – jedna szkoła, wiele możliwości!

Opublikowano: 29 kwietnia 2021 11:00
Autor: Materiały Partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie to szkoła, która od wielu lat kształci fachowców w różnych zawodach.

Reklama

Profesjonalna, dobrze wykwalifikowana kadra szkoły przekazuje z pasją swoją wiedzę i umiejętności. Szkoła oferuje wykształcenie adekwatne do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Placówka cieszy się szacunkiem i zaufaniem w środowisku naszego regionu. 

Atutami ZSP nr 3 w Krotoszynie są: współpraca zagraniczna z Portugalią, Niemcami, Grecją, Szwecją w zakresie praktyk i staży zawodowych dla uczniów i absolwentów, realizowane projekty unijne m.in. Erasmus+ dla młodzieży i nauczycieli oraz to, iż jest od wielu lat ośrodkiem egzaminacyjnym w wielu zawodach. Placówka stawia na współdziałanie i partnerstwo. Partnerzy szkoły to: Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza, Mahle Polska sp. z o.o., Hotel- Restauracja Wawrzyniak, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Bolsius Polska Sp. z o.o., Bistro cafe&tapas. 

Szkoła bardzo solidnie przygotowuje swoich uczniów do zawodu, co potwierdza wysoka zdawalność na egzaminach zawodowych. 

 

Oferta edukacyjna szkoły na rok szkolny 2021/2022: 

TECHNIKUM:

Technik usług kelnerskich z innowacją: działalność recepcji – przygotowuje salę do obsługi konsumentów, nakrywa i dekoruje stoły, serwuje zamówione potrawy i napoje oraz udziela porad w zakresie ich doboru, obsługuje przyjęcia, targi, bankiety, konferencje, wykonuje pracę na stanowisku kelnera, barmana, sommeliera, baristy lub szefa obsługi kelnerskiej, obsługuje gości w recepcji. Praca: restauracje, kawiarnie, firmy cateringowe, puby, bary, pensjonaty, hotele, biura podróży, sekretariaty, własna działalność gospodarcza. 

Technik elektryk – montuje, naprawia, obsługuje, konserwuje instalacje i urządzenia elektryczne i elektroniczne, wykonuje przyłącza energetyczne, naprawia silniki elektryczne, naprawia uszkodzone rozdzielnie energii elektrycznej. Praca: energetyka, zakłady produkcyjne i naprawcze, firmy rzemieślnicze, budowa nowych obiektów, własna działalność gospodarcza 

Technik mechatronik – Projektuje części oraz zespoły maszyn i urządzeń mechanicznych z wykorzystaniem technik komputerowych, wykorzystuje nowoczesne techniki sterowania maszynami i urządzeniami łączące w sobie elektronikę, informatykę, mechanikę, automatykę i robotykę, opracowuje dokumentację techniczną urządzeń i systemów mechatronicznych, instaluje i obsługuje systemy sieciowe transmisji danych, montuje i demontuje, uruchamia oraz diagnozuje urządzenia i systemy mechatroniczne. Praca: przedsiębiorstwa o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym, serwisy samochodowe, sprzętu RTV i AGD, zakłady produkujące i serwisujące sprzęt mechatroniczny, firmy zajmujące się programowaniem sterowników przemysłowych PLC i CNC, przemysł elektromaszynowy, samochodowy, stacje serwisowe i diagnostyczne, przemysł spożywczy, przemysł medyczny, lotnictwo, żegluga, usługi, własna działalność gospodarcza

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną – wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów, wykonuje strzyżenie i koloryzację włosów, zajmuje się stylizacją fryzur, wykonuje farbowanie brwi i rzęs, przedłuża i zagęszcza włosy, wykonuje keratynowe prostowanie włosów, wykonuje trwałą ondulację, wykonuje profesjonalny makijaż i zdobi paznokcie. Praca: salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony odnowy biologicznej, własna działalność gospodarcza. 

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA:

Operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, kucharz,kelner z innowacją barmańsko – sommelierską, sprzedawca, elektryk i inne zawody ujęte w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego w oddziałach wielozawodowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE