Reklama

Studia MBA - dlaczego warto je wybierać i co nam dają?

Opublikowano:
Autor:

Studia MBA - dlaczego warto je wybierać i co nam dają? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Tytuł Master of Business Administration to dla wielu osób synonim sukcesu, dobrze płatnej pracy i spełnienia. Przede wszystkim dlatego, że są to studia, które wymyślili Amerykanie, a w ciągu zaledwie 100 lat rozszerzyły się na cały świat, w tym również Polskę. Jednak jeszcze przed wyborem tej ścieżki edukacji warto dowiedzieć się, co właściwie mogą dać nam takie studia, ale też jaką szkołę wybrać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że na pewno podejmujemy najlepszą decyzję.

Tytuł Master of Business Administration to dla wielu osób synonim sukcesu, dobrze płatnej pracy i spełnienia. Przede wszystkim dlatego, że są to studia, które wymyślili Amerykanie, a w ciągu zaledwie 100 lat rozszerzyły się na cały świat, w tym również Polskę. Jednak jeszcze przed wyborem tej ścieżki edukacji warto dowiedzieć się, co właściwie mogą dać nam takie studia, ale też jaką szkołę wybrać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że na pewno podejmujemy najlepszą decyzję.

Studia Master of Business Administration – czym się wyróżniają?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że studia MBA mają charakter interdyscyplinarny, czyli bierzemy udział w zajęciach o różnej tematyce, jak np. socjologia, prawo, psychologia, etyka, ekonomia, rachunkowość, finanse i marketing. Dzięki połączeniu wszystkich tych dziedzin możemy stać się prawdziwymi specjalistami, którzy naprawdę rozumieją i wiedzą jak powinni działać w swojej branży. Pamiętajmy też o tym, że istnieje parę rodzajów takich studiów. Dzięki temu możemy je dopasować do swoich potrzeb, a także doświadczenia w biznesie.

Podstawowe rodzaje MBA

Podstawowe – studia są skierowane dla managerów;
Executive – biorą w nich udział członkowie najbardziej doświadczonej kadry;
Global executive – w tym przypadku grupą studia są przeznaczone dla osób, które zarządzają globalnymi firmami oraz instytucjami międzynarodowymi.

Czy warto wybierać takie studia?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze ambicje i jakie cele chcemy osiągnąć. Pamiętajmy jednak o tym, że studia MBA to nie tylko możliwość zdobycia nowej wiedzy, ale również możliwość spotkania osób podobnych do nas. Dzięki temu z łatwością możemy poznać opinię innych osób, wymienić się z nimi niektórymi informacjami, a także zdobyć kolejne kontakty biznesowy. Trzeba więc pamiętać o tym, że w przypadku takich studiów istotna jest nie tylko nowo nabyta wiedza, ale też ludzie, którzy tam się uczą. Dlatego powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniej placówki.

Jaką placówkę wybrać?

W Polsce możemy znaleźć parę szkół wyższych, które mają możliwość studiowania MBA. Jednak warto zaznaczyć, że mogą różnić się między sobą nie tylko programem, ale również sposobem rekrutacji. Właśnie dlatego w kraju jest tylko parę placówek, które spełniają takie wymagania. Przede wszystkim warto tu wymienić Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni ze względu na ukierunkowanie tej szkoły, a także zagranicznego partnera.

Jaki jest cel studiów MBA?

Decydując się na studia Master of Business Management, warto też zwrócić uwagę na ich cel. Otóż za najważniejsze z nich można uznać naukę zarządzania projektami, a także przygotowanie do zdobycia międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim nasza wartość na rynku pracy na pewno znacznie wzrośnie. Niezwykle istotne jest również zdobycie wiedzy managerskiej, co przyczynie się do lepszego zarządzania kadrą bądź całym zespołem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE