Reklama

Reklama

Nowoczesne rozwiązania w branży pożyczkowej

Opublikowano: wt, 31 mar 2020 13:43
Autor:

Nowoczesne rozwiązania w branży pożyczkowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Sektor pożyczkowy znany jest z tego, że wykorzystuje się w nim nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu można udzielać pożyczek przez internet, które są wygodne do zaciągnięcia przez klientów.

Reklama

Polacy coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii i z rozwiązań dostępnych przez internet. Nic dziwnego, że również sprawy finansowe chcieliby załatwiać online – najlepiej błyskawicznie. Branża pożyczkowa reaguje najszybciej na te oczekiwania. Nic dziwnego, jest o co walczyć. Obecnie w naszym kraju z internetu korzysta już 27,9 mln osób, z czego 23,5 mln używa smartfonu do przeglądania stron www i załatwiania spraw online.

Do tego warto dodać, że – według danych Głównego Urzędu Statystycznego – w 2019 roku 47,3% Polaków załatwiało różne sprawy finansowe przez internet, podczas gdy w 2015 roku ten odsetek wynosił 31,2%.

– Załatwiamy coraz więcej spraw przez internet. To już nie tylko zakupy online, ale i sprawy urzędowe, a także finansowe. Przy czym konsumenci oczekują, że załatwią wszystko w wygodny sposób, bez żadnych skomplikowanych procedur, a przede wszystkim szybko – zauważa ekspert firmy hapipożyczki. – Aby sprostać takim oczekiwaniom, firmy pożyczkowe muszą coraz częściej korzystać z nowych technologii. Dzięki temu proces przyznawania pożyczek trwa tylko kilka minut i odbywa się bez skomplikowanych formalności. Nowoczesne technologie pozwoliły również rozszerzyć znacznie ofertę pożyczkodawców. Część z nich proponuje na przykład pożyczki na raty, w których można pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych bez wychodzenia z domu – podkreśla ekspert.

Na czym polega przewaga branży pożyczkowej?

Coraz bardziej dynamiczny rozwój sektora pożyczkowego w Polsce nie jest wcale przypadkiem. Konsumenci chcą pożyczać pieniądze wygodnie. To właśnie firmy pożyczkowe wdrożyły odpowiednie technologie i rozwiązania, które pozwalają udzielać pożyczek ratalnych nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych przez internet. Wszystkie formalności można załatwić online i nie trzeba wcale wychodzić z domu (to szczególnie ważne w czasach pandemii koronawirusa). Tak naprawdę wystarczy dostęp do internetu i laptop, tablet lub smartfon, żeby pożyczyć pieniądze. Mało tego, wygodne jest także to, że wniosek o pożyczkę można złożyć wtedy, gdy mamy na to czas (np. czekając na przystanku na autobus) i nie trzeba się dostosowywać do godzin pracy pożyczkodawcy.

Konsumenci chcą również pożyczać pieniądze szybko. To kolejna przewaga firm pożyczkowych nad bankami. Korzystając z pożyczki pozabankowej, nierzadko można mieć pieniądze od pożyczkodawcy już kilkanaście minut po przyznaniu pożyczki. Tak szybki proces również jest możliwy dzieci innowacyjnej technologii, jakiej używają firmy pożyczkowe. W rezultacie mogą one pozwolić sobie na to, żeby ograniczyć formalności do minimum i jednocześnie błyskawicznie, ale rzetelnie oceniać konsumenta.

Technologie wspierają nowoczesny scoring

Wiele firm pożyczkowych to fintechy, które działają w branży pożyczkowej, a jednocześnie opracowują i wdrażają własne narzędzia informatyczne. To właśnie te narzędzia sprawiają, że konsument może zaciągnąć pożyczkę szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu. Kluczem jest automatyzacja procesu weryfikacji, który w dodatku musi być skuteczny i musi zapewnić bezpieczeństwo danych klientów. Pożyczkodawcy analizują za pomocą różnych algorytmów i oprogramowania ogromne ilości informacji. Przeglądane są nie tylko tradycyjne bazy danych jak na przykład BIK i rejestry dłużników, ale i tzw. dane behawioralne. Chodzi tutaj o różne ślady, jakie konsumenci zostawiają w internecie i mediach społecznościowych. Sztuczna inteligencja analizuje nasze zachowanie online, sposoby płatności, wykorzystanie telefonów (aplikacje mobilne) itp. dane, tworząc z nich nasz profil pożyczkobiorcy.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest także szybka weryfikacja tożsamości osoby składającej wniosek o pożyczkę. Najczęściej wykorzystywany jest do tego przelew weryfikacyjny na drobną kwotę, który należy wykonać z własnego rachunku bankowego. Niektóre firmy pożyczkowe korzystają ze specjalnych aplikacji do potwierdzania danych (np. Instantor). Za ich pomocą wystarczy się zalogować do własnego konta bankowego.

Jak wygląda proces pożyczkowy?

Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie korzystał z oferty firmy pożyczkowej przez internet, warto przybliżyć mu proces pożyczania pieniędzy online. Nie jest on wcale skomplikowany. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy. Tam wybieramy za pomocą specjalnego kalkulatora kwotę pożyczki i okres spłaty. Wydłużając ten ostatni, można łatwo dopasować wysokość miesięcznej raty do naszych możliwości finansowej. Potem wystarczy wypełnić krótki wniosek o pożyczkę, wpisując własne dane. Formularz przesyła się online. Następnie dokonywane jest potwierdzenie tożsamości wnioskującego. Kilka minut później jest on informowany o decyzji. Jeśli ta jest pozytywna, pieniądze pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy najszybciej, jak to możliwe.

Branża pożyczkowa szeroko korzysta z nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi. Dzięki temu konsument może zaciągnąć pożyczkę szybko, wygodnie i bezpiecznie. To duży atut sektora pożyczkowego i duża przewaga nad bankami.

 

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.