Reklama

Mocne i słabe strony kupna domku mobilnego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Mocne i słabe strony kupna domku mobilnego - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Nie da się ukryć, że istnieje mnóstwo zalet zakupu domu mobilnego zamiast tradycyjnego domu zbudowanego na działce, ale są też wady. Zanim zdecydujesz się na zakup tzw. „przyczepy mieszkalnej”, rozważ jej wady i zalety, aby upewnić się, że Twoja decyzja jest zgodna zarówno z aspektami finansowymi, jak i mieszkaniowymi.

Reklama

Wiele osób często dziwi się, gdy słyszy nazwę „domy mobilne”, ale takie konstrukcje są niezwykle popularne. Domki mobilne całoroczne, które są zazwyczaj kojarzone z przyczepami kempingowymi, to budynki montowane całkowicie w fabryce. Producent następnie umieszcza na produkcie końcowym podwozie, które umożliwia ich przemieszczanie. 

Lista zalet dotycząca zakupu domku mobilnego

    1. Dzięki domom mobilnym możesz mieszkać gdziekolwiek chcesz

Jeśli zdecydujesz się mieszkać w domku mobilnym, możesz umieścić konstrukcję na prawie każdej działce; kawałku ziemi gdziekolwiek na świecie. Dzięki temu, że ten budynek jest wyposażony w koła, może być z łatwością przetransportowany na docelową działkę. Możesz również użyć domku mobilnego jako środka do podróżowania, raz mieszkając nad jeziorem, a potem wśród drzew.

    2. Domy mobilne są niezwykle przystępne cenowo

Koszt domku mobilnego różni się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się mieszkać. Możliwości w okolicach wiejskich będą bardziej przystępne cenowo niż w centrum miasta. Jednak sam koszt zakupu takiego budynku jest stosunkowo tani. Większość rodzin może zaoszczędzić od 30% do 50% kosztów budowy, jeśli wybierze tę opcję zamiast standardowego domu.

    3. Dom mobilny jest energooszczędny

Domy mobilne są dziś bardziej energooszczędne niż standardowe domy. Fakt, że te budynki są wykonane z drewna sprawia, że mają doskonałe właściwości izolacyjne. To oznacza, że latem w takim domku jest chłodno a zimą ciepło. To natomiast sprawia, że niepotrzebne jest żadne urządzenie do modyfikacji temperatury.

Lista wad dotycząca zakupu domku mobilnego

    1. Wartość domku mobilnego szybko spada

Kiedy kupujesz nowy domek mobilny, to natychmiast traci on na wartości – w momencie opuszczenia fabryki. Dzieje się tak, ponieważ drewno szybko ulega różnym niekorzystnym zmianom przez takie czynniki, jak owady czy nadmierne słońce. Ponadto, charakter tego produktu sprawia, że ​​jest on bardziej osobistym majątkiem niż rzeczywistą inwestycją. Każda realna wartości zwykle pochodzi z nieruchomości, która stoi na działce, a nie z przyczepy mieszkalnej.

    2. Domki mobilne są mniejsze niż większość domów

Przeciętny rozmiar domku mobilnego jest o około 20% mniejszy niż wymiary standardowego domu. Dlatego, musisz się dobrze zastanowić, czy chcesz poświęcić swój budżet na niewielki dom. Oczywiście, to nie stanowi problemu, jeśli czujesz się komfortowo w małych pomieszczeniach.

    3. Domy mobilne są mniej stabilne

Dużą wadą domów mobilnych jest to, że w przeciwieństwie do standardowych domów, które są budowane na stałych fundamentach, domy na kołach są zwykle umieszczane na fundamentach tymczasowych. Podczas klęski żywiołowej, takiej jak trzęsienie ziemi lub burza z silnym wiatrem, takie konstrukcje mogą być bardziej podatne na uszkodzenia.

Domki mobilne dają możliwość zamieszkania w każdym miejscu na świecie. Możesz w dowolnym momencie wyruszyć w podróż swojego życia i mieszkać w dogodnych warunkach. Brzmi jak spełnienie marzeń, prawda? Jednak zanim to zrobisz, postaraj się przez chwilę pomyśleć o wadach takiego budynku i zastanowić się czy mogą być one przeszkodą w spełnieniu Twoich marzeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE