Reklama

Reklama

Krotoszyński Kołłątaj - przyszłość w nauce, nauka w przyszłości!

Opublikowano: pon, 26 kwi 2021 11:00
Autor:

Krotoszyński Kołłątaj - przyszłość w nauce, nauka w przyszłości! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie to szkoła oferująca możliwość kształcenia ogólnego w zakresie przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.

Reklama

Krotoszyński Kołłątaj od lat zaprasza w swoje progi osoby pragnące rozwinąć pasje i zdobyć wiedzę niezbędną do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych, w szkołach policealnych. „Kołłątajowcy” realizują swoje zainteresowania naukowe, sportowe, artystyczne dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, dodatkowym zajęciom i projektom. 

W roku 2021 w rankingu „Perspektyw” I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie zajęło 40. miejsce wśród liceów ogólnokształcących Wielkopolski, uzyskując kolejny raz „Srebrną tarczę”. Wyróżnienie to jest świadectwem wysokiego poziomu nauczania, zaangażowania uczniów i nauczycieli. 

Młodzi „Kołłątajowcy” współtworzą rzeczywistość I LO, proponując autorskie pomysły, np. tematyczne czwartki, „Twoja twarz nie brzmi znajomo”, „HugonTV”, akcje charytatywne, widowiska artystyczne, kurs filmowy. 

Uczniowie I LO w Krotoszynie biorą udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i strzeleckich. W „Kołłątaju” można rozwinąć swoje marzenia o karierze dziennikarza, filmowca, chemika, sportowca czy turysty. 

 

Oferta edukacyjna szkoły na rok szkolny 2021/2022: 

Oddział 1A – przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka/geografia, informatyka. 

Propozycja przede wszystkim dla osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, myślących o studiach politechnicznych, ekonomicznych, informatycznych. Przygotowuje do podjęcia dalszej nauki na najpopularniejszych kierunkach proponowanych przez uczelnie wyższe. W ramach zajęć uczniowie mają możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach i wykładach z zakresu matematyki i fizyki na uczelniach wyższych w Poznaniu i we Wrocławiu. 

Oddział 1B – przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski. 

Klasa dla osób zainteresowanych nie tylko wzorami matematycznymi i językami obcymi ale i tajemnicami świata, podróżami. Przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach takich jak: ekonomia, logistyka, elektronika, architektura krajobrazu, zarządzanie i inżynieria produkcji, odnawialne źródła energii, turystyka i rekreacja, geodezja i kartografia, geologia czy geografia. 

Oddział 1C - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: język polski, historia, język angielski. 

Klasa dla osób, które są zainteresowane szeroko rozumianą humanistyką. Sprzyja rozwijaniu pasji artystycznych, literackich, historycznych uczniów pragnących poszerzać swą wiedzę w tych dziedzinach. Przygotowuje do studiów humanistycznych na takich kierunkach jak: dziennikarstwo, kulturoznawstwo, filozofia, prawo, psychologia, socjologia, nauki polityczne, pedagogika, administracja, europeistyka. 

Oddział 1D - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia i chemia. 

Klasa przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m. in. na: medycynie, stomatologii, farmacji, fizjoterapii, biotechnologii, kosmetologii, ochronie środowiska, pielęgniarstwie i ratownictwie medycznym. Poza tradycyjnymi lekcjami uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje na zajęciach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Klasa objęta jest patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE