Reklama

Jak zamówić taniego kuriera?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Jak zamówić taniego kuriera? - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Sprzedawanie rzeczy przez internet jest proste i łatwe, ale w większości przypadków niestety płatne. To oznacza, że zarówno zbywca indywidualny, jak i duże firmy zajmujące się handlem, muszą uwzględnić w swoich zarobkach koszt nadania paczki. Jak zamówić taniego kuriera, aby utarg pozostał jak największy?

Usługi kurierskie – od czego będzie zależeć cena?

Cena poszczególnych usług kurierskich potrafi różnić się między sobą. Jest ona uzależniona między innymi od:wielkości i wagi paczki;rodzaju wykonywanego świadczenia.To, jak przykładowe czynniki wpływają na cenę usług kurierskich, można sprawdzić pod linkiem: https://inpost.pl/wysylam.

Przesyłki na terenie całego kraju lub nawet na skalę międzynarodową będą zawsze droższe niż w przypadku dostawy lokalnej. Tak samo na ostateczny koszt wpływać będzie czas wykonania usługi – za dostawę tego samego dnia trzeba zapłacić więcej. Istotny jest również sam dostarczany przedmiot, a dokładniej jego rodzaj. Materiały niebezpieczne lub kruche często wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty, ze względu na dodatkowe ryzyko ponoszone przez przewoźnika.

Podczas wyboru klient powinien uwzględnić wszystkie powyższe czynniki. Do tego wziąć pod uwagę, że niektóre firmy kurierskie mają inny profil działalności i np. oferują niższe ceny dla dużych przesyłek w hurtowych ilościach lub dla korzystających z ich usług w sposób regularny. Ważne jest, aby sprawdzać na bieżąco cenniki oraz czytać wpisy internetowe, które je zawierają.

InPost – tanie przesyłki kurierskie

Jedną z działających na polskim rynku firm, która oferuje jedne z najtańszych usług kurierskich, jest InPost. To firma, która jest w stanie dostarczyć przesyłkę:

  • sprawnie;
  • bezpiecznie;
  • tanio;
  • szybko;
  • rzetelnie;
na kilka różnych sposobów. Przewoźnik ten oferuje możliwość skorzystania z:urządzeń Paczkomat®;PaczkoPunktów;odbioru i dostaw wprost pod wskazany adres za pomocą kuriera.Urządzenia Paczkomat® są uwielbiane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. To dlatego, że nie zobowiązują one adresata do przybycia pod wskazany adres w godzinach, w których pracuje kurier. Przedsiębiorcy nie muszą wtedy przejmować się tym, że poniosą np. koszty zwrotu nieodebranego pakunku.

Tania paczka – ile trzeba zapłacić za przesyłkę w InPost?

Cena zależy od tego, jakim rodzajem klienta jest się dla InPost. Uśredniając, osoba prywatna, wysyłająca paczkę do 25 kilogramów, zapłaci jedynie od 14,69 zł brutto do 29,99 zł brutto. Na cenę wpływać będzie:

  • gabaryt;
  • sposób nadania;
  • sposób dostarczenia;
  • usługi dodatkowe;
  • opłaty dodatkowe.
 

Dokładny cennik poszczególnych usług InPost zamieszczony jest na stronie internetowej przewoźnika.

Kto może skorzystać z usług InPost?

Firma przewiduje inne stawki dla: klientów indywidualnych, sprzedawców działających w branży biznesowej i e-commerce oraz sprzedawców Allegro. Zapoznanie się dokładnym cennikiem jest zalecane szczególnie przedsiębiorcom – to świetny sposób na znalezienie dodatkowych oszczędności w funkcjonowaniu firmy.

Jak wysyłać taniej? Najlepiej za pomocą firmy InPost, korzystając z urządzenia Paczkomat! Cena takiego rozwiązania jest naprawdę nie do pobicia przez innych przewoźników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy