Reklama

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do biura

Opublikowano: wt, 1 cze 2021 09:03
Autor:

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do biura - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jest poniedziałek rano i po prostu nie możesz się doczekać kawy z biurowego ekspresu, kiedy to aromatyczny napój spłynie do Twojego ulubionego kubka. Będziesz się nim delektować, zanim włączysz komputer i czeka, aż kofeina przedostanie się do krwiobiegu. Czy wyobrażasz sobie, że tego mogłoby zabraknąć?

Reklama

Kupowanie biurowego ekspresu do kawy

Istnieje wiele sposobów na zrobienie filiżanki kawy. A narzędzi do tego jest wiele - ekspresy do kawy otwierają szeroki wachlarz możliwości, nawet dla osób o bardzo różnych potrzebach.

Jednak znalezienie odpowiedniego ekspresu do biura może być trudne, ponieważ urządzenia te różnią się znacznie pod względem wielkości, możliwości i funkcji. Kawa jest „kołem ratunkowym” w większości miejsc pracy, dlatego zawsze warto poświęcić trochę czasu i energii na znalezienie odpowiedniego modelu ekspresu. W tym artykule - przewodniku przyjrzymy się, jaki ekspres do kawy może być odpowiedni dla twoich pracowników. Przeprowadzimy cię przez najważniejsze aspekty tej decyzji - od pojemności, przez technologię, po ceny. 

1. Ile kawy dziennie?

Kiedy zadajesz sobie pytanie, który ekspres do kawy do zabudowy powinieneś wybrać, to zastanów się, ile porcji kawy dziennie ma być przygotowywane. To zdeterminuje najważniejsze aspekty, takie jak wielkość i możliwości, a co za tym idzie, także ceny. 

Niekomercyjne ekspresy do kawy do zabudowy nie są przeznaczone do intensywnego użytku, ale jeśli już się na taki zdecydujesz, to musisz wybrać naprawdę niezawodny. Jeśli Twój ekspres do kawy ma zająć zaszczytne miejsce w biurowej kuchni i zmienić środowisko pracy, będziesz potrzebować naprawdę wytrzymałego urządzenia.  

2. Wybór metody parzenia według preferencji

Czy ty, twój personel lub twoi goście lubicie kawę ze świeżo mielonych ziaren? Szukasz opcji, jak kawa ma być łatwo i szybko przygotowana? Ponieważ jest wiele metod parzenia, istnieje też duża różnorodność urządzeń. Poniżej przedstawiamy kilka z nich: 

  • Automatyczne ekspresy do kawy z młynkiem

Kawa jak od baristy – ekspres “od ziarna do kawy” przygotuje nie tylko pyszne espresso, ale i inne kawy w miejscu pracy szybko i łatwo. Zapewne kochasz ten bogaty smak kawy parzonej pod ciśnieniem, pokrytej pyszną, kremową pianką. 

  • Ekspresy przelewowe

Tu potrzebne są zmielone ziarna, a to urządzenie przygotuje napój metodą filtrową. Samo podgrzeje wodę, przepuści ją przez kawę znajdującą się w filtrze, a do dzbanka spłynie pyszny napój. Zaletą tych ekspresów jest to, że mogą przygotować dużą ilość kawy za jednym razem.

  • Ekspresy kapsułkowe

Ich zaletą jest to, że są dość tanie, ale też awaryjne. Sprawdzą się w bardzo małych biurach, gdzie pracownicy sami kupują sobie kawę. Ich zaletą jest to, że są bardzo łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości, ale ich wytrzymałość nie jest zbyt duża.

  • Vendingowe ekspresy od kawy

Są to większe i droższe automaty, które najlepiej sprawdzą się w bardzo dużych miejscach pracy. Przygotowują wiele różnych rodzajów kaw za jednym przyciskiem, a często można też dodać do nich system płatniczy. 

3. Koszty

Wydatki bieżące są głównym czynnikiem branym pod uwagę w firmie. Ekspres do kawy można wpisać w koszty, można kupić go na raty, wziąć w leasing lub w dzierżawę. Warto przekalkulować, która z opcji jest najkorzystniejsza. W tym momencie trzeba też dodać, że tańsza opcja ekspresu może okazać się nie tak tania w perspektywie czasu, jeśli ekspres będzie się psuć i trzeba będzie pokrywać koszty napraw i serwisu.

4. Czas robienia kawy 

Chyba nie ma nic lepszego w wyposażeniu biurowej kuchni od automatycznego ekspresu do kawy. To nie tylko poprawia pracownikom nastrój, ale i sprzyja nawiązywaniu więzi i przyjaznej atmosfery między nimi. 

Czy na co dzień masz w swojej firmie wiele spotkań i potrzebujesz wielu filiżanek kawy w krótkim czasie? A może masz wielu pracowników, którzy często lubią sobie wypić „małą czarną”? W takim razie lepiej, jeśli wybierzesz ekspres do kawy, który jest wydajny i szybki. Dokonując wyboru, koniecznie weź aspekt czasu pod uwagę.

5. Określ, która umowa o świadczenie usług będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia

Wielu usługodawców oferuje różne rodzaje umów serwisowych, aby zagwarantować wydajność wbudowanych ekspresów do kawy. Jeśli masz zamiar kupić nowy ekspres do kawy to pamiętaj, aby również podpisać umowę. 

Ta umowa bardzo ci pomoże, jeśli chodzi o konserwację ekspresu do kawy. W przypadku pojawienia się jakiegokolwiek problemu będziesz mógł zadzwonić do firmy ze zleceniem jego szybkiego rozwiązania. 

Podsumowanie 

Jeśli przeczytałeś ten artykuł, to prawdopodobnie w twojej firmie nie ma obecnie ekspresu do kawy i chcesz go kupić, albo planujesz wymienić stary model na nowy

Korzyści z posiadania dobrego ekspresu do kawy w miejscu pracy są bardo duże – od zadowolenia i wydajniejszej pracy pracowników zaczynając i na prestiżu kończąc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE