Reklama

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Montaż lub wymiana zamka w drzwiach wejściowych nie jest zadaniem skomplikowanym, ale wymaga podstawowej wiedzy ślusarza, minimalnego doświadczenia i niektórych narzędzi. Czasem nawet nie musimy wymieniać całego zamka, ponieważ w niektórych przypadkach wystarczy tylko starą wkładkę zmienić na nową.

Montaż zamka w drzwiach

Jak zmienić zamek w drzwiach? Zależy, jaki mamy cel wymiany, jeśli złamał się klucz i kawałek został w środku lub chcemy po prostu zmienić na inny, wystarczy zmienić wkładkę zamka nawierzchniowego. W niektórych zamkach nie da się zmienić wkładkę lub psuje się cały mechanizm, wtedy musimy wymieniać całość.

Żeby wymienić wkładkę, należy najpierw odkręcić i usunąć szyld, który się znajduje w drzwiach. Następnie odkręcamy śrubkę trzymającą wkładkę, wkładamy klucz i obracamy w dowolną stronę do ustawienia trzpienia w osi i wyjmujemy starą wkładkę. Teraz w odwrotnej kolejności wkładamy nowy element w otwór razem z nowym kluczem i obracamy do odpowiedniego położenia trzpienia. Wkręcamy trzymającą śrubkę i przykręcamy szyld na miejsce. Gratulacja, wymiana wkładki zamka nawierzchniowego skończona.

Wymiana lub montaż zamka w drzwiach zaczyna się prawie tak samo. Różnica w tym, że odkręcamy nie tylko szyld, a również klamkę i zdejmujemy, później wykręcamy wszystkie widoczne śrubki. Następnie za pomocą śrubokrętu podważamy i wyjmujemy. Na jego miejsce wkładamy nowy i przekręcamy wszystkie śruby, które są w komplecie. Jeśli nowy mechanizm ma wkładkę, która się wymienia, to najpierw wkładamy zamek później wkładkę. Po tym wkładając klucz, sprawdzamy, czy działa prawidłowo i przykręcamy szyld i klamkę. 

Należy pamiętać, że parametry nowego zamka muszą być te same co starego. Lepiej kupować nowy mechanizm po demontażu starego. Jeśli jednak brakuje podstawowej wiedzy i umiejętności, najlepiej zwrócić się do specjalisty. Na portalu OTOmistrz są zarejestrowani najlepsi fachowcy w tej branży z całej Polski, którzy załatwią podobną wymianę szybko, w przystępnej cenie z gwarancją jakości.

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Wymiana lub naprawa zamka w drzwiach może się zdarzyć na przykład z powodu bezpieczeństwa przy wymianie drzwi na inny model. W innym przypadku możliwa wymiana jednego z zepsutych elementów. Właśnie w takich sytuacjach pomoże fachowy ślusarz, który doradzi w wyborze odpowiedniego zamka i szybko zamontuje. Ile kosztuje usługi ślusarskie? W porównaniu z jakością wykonania, terminem i komfortem cena wymiany zamka w drzwiach całkiem przystępna.

Cennik wykonania wymiany zamków w drzwiach średnia w Polsce wygląda następująco:

 1. Wkładki zwykłej od 100 zł;
 2. Zwykle zamki wpuszczane i nawierzchniowe od 130 zł;
 3. Wkładki atestowane od 200 zł;
 4. Wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych od 150 do 400 zł.

Czynniki wpływające na koszt wymiany zamka w drzwiach

Zamki są proste i skomplikowane, odpowiednio wymagają różnego stopnia wiedzy, kwalifikacji, doświadczenia i narzędzi. Ceny wymiany zamków są różne, na nie wpływają następujące czynniki:

 •     Model mechanizmu zamka;
 •     Rodzaj drzwi;
 •     Stopień złożoności wykonania;
 •     Stopień uszkodzenia;
 •     Specjalistyczna wiedza i narzędzi;
 •     Czas złożenia zamówienia;
 •     Dojazd do klienta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE