Reklama

Geodezyjne E-usługi dla specjalistów i mieszkańców!

Opublikowano: wt, 4 maj 2021 13:00
Autor:

Geodezyjne E-usługi dla specjalistów i mieszkańców! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Zakończyła się realizacja projektu pn. Cyfrowy Powiat Krotoszyński - cyfryzacja i modernizacja baz danych.

Reklama

Dzięki temu przedsięwzięciu specjaliści oraz mieszkańcy mogą załatwić wiele spraw za pomocą Internetu – z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności wielokrotnego odwiedzania urzędu, co jest tak istotne w dobie pandemii COVID-19.

W ramach powszechnych e-usług geodezyjnych można m.in. zamówić mapę czy złożyć wniosek, a także dokonać płatności elektronicznej. Wdrożenie e-usług usprawnia również pracę specjalistów – geodetów, komorników, rzeczoznawców i projektantów.

Usługi dla specjalistów: 

  • Zgłaszanie prac geodezyjnych lub kartograficznych oraz zawiadamianie o zakończeniu realizacji prac (tzw. portal geodety)
  • Udostępnianie materiałów oraz danych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego (tzw. geodezyjny sklep internetowy)
  • Obsługa wniosków rzeczoznawców majątkowych o udostępnienie danych z bazy danych EGiB w zakresie RCN
  • Obsługa wniosków o udostępnianie informacji z rejestru EGiB (tzw. portal komornika)
  • Obsługa wniosków o koordynację sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu

Usługi dla mieszkańców:

  • Autoryzowany dostęp do bazy danych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w zakresie Ewidencji Gruntów i Budynków
  • Powszechny dostęp do danych baz danych PZGiK w zakresie określonym przez przepisy ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, w szczególności dotyczy danych katastralnych – mapy ewidencyjnej

 

W jaki sposób najprościej skorzystać z e-usług?

Wejdź na stronę; www.powiat-krotoszyn.pl

Na dole strony znajdziesz ikonę e-usługi geodezyjne

lub:

Wybierz zakładkę E-URZĄD, a następnie segment e-usługi geodezyjne

Wybierz swoją kategorię: Dla interesanta/ Dla specjalisty/Narada koordynacyjna, a następnie zarejestruj się lub zaloguj i załatw sprawę zgodnie ze wskazówkami na danym portalu! 

Projekt pn.: Cyfrowy Powiat Krotoszyński - cyfryzacja i modernizacja baz danych jest realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2: Społeczeństwo informacyjne, Działanie 2.1. Rozwój elektronicznych usług publicznych Poddziałanie 2.1.2. Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych. 

Całkowita Wartość Projektu  to ponad 3 miliony 120 tys.  zł. Wartość dofinansowania  to blisko 2, 6 mln zł. Ostateczne wartości projektu będą ustalone po jego finansowym zamknięciu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE