Co się składa na ratę kredytu gotówkowego?

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Co się składa na ratę kredytu gotówkowego? - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym nie zawsze jest łatwe, a klient powinien dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Ważną rolę odgrywa wysokość raty, z jaką będzie musiał się zmierzyć po otrzymaniu świadczenia. Skąd wiedzieć, na jakie koszty trzeba się przygotować i od czego one zależą?

Od czego zależy wysokość raty kredytu?

Pierwszy element, który wpływa na ratę kredytu, to wysokość zapożyczenia. Nie zawsze im wyższe świadczenie, tym wyższa rata miesięczna. Jego wartość jest ściśle związana z okresem, w jakim planuje się zwrócić pieniądze do banku. Trzeba wziąć zatem pod uwagę zarówno zapożyczoną sumę, jak i liczbę miesięcy na zwrot.

Poza tym ważne są takie czynniki jak oprocentowanie kredytu i RRSO. Pierwszy z nich wpływa na wartość odsetek za świadczenie, a drugi uwzględnia wszelkie dodatkowe opłaty, w tym także prowizję. Dlatego w niektórych bankach oferty okazują się bardziej opłacalne niż w innych. Trzeba mieć na uwadze również typ oprocentowania (stałe lub rosnące).

Czasami na wysokość rachunków wpływają zmiany na rynku finansowym. Należy do nich wzrost stóp procentowych, który może powodować podwyższenie rat kredytobiorców.

Jak obliczyć wysokość raty kredytu gotówkowego?

W sieci powstał specjalny kalkulator kredytu gotówkowego autorstwa Business Insider, który pomaga oszacować, z jakimi kosztami trzeba będzie się zmierzyć po zaciągnięciu zobowiązania finansowego. Narzędzie online jest proste w obsłudze i wymaga wprowadzenia dwóch kluczowych wartości – kwoty, jakiej potrzebuje klient, a także okresu, w jakim chce spłacić zobowiązanie.

Następnie użytkownik klika niebieski przycisk z napisem „Pokaż najlepsze oferty”, a system przedstawia mu opcje z różnych banków w Polsce. W ten sposób potencjalny klient dowiaduje się, z jakimi ratami musiałby się liczyć w poszczególnych placówkach. Pomaga to zatem nie tylko w oszacowaniu, czy stać kogoś na kredyt, ale i w tym, gdzie najbardziej opłaca się go zaciągnąć.

Każda oferta jest zaprezentowana w ten sam sposób. Widnieją przy niej informacje dotyczące oprocentowania, prowizji, RRSO, całkowitej kwoty do spłaty i wysokości miesięcznej raty. Na stronie można znaleźć także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pożyczek bankowych.

Po co korzystać z kalkulatora kredytowego?

W szybkim oszacowaniu swoich możliwości finansowych pomaga kalkulator – kredyt gotówkowy użytkownik może zaciągnąć bez wychodzenia z domu i kontaktowania się z bankiem, a także sprawdzić, czy będzie w stanie podołać zapożyczeniu, jakie chciałby otrzymać. Jeśli tak, to ma szansę znaleźć najkorzystniejszą aktualnie propozycje na rynku.

Jeśli nie, to wie, że musi popracować nad zdolnością kredytową lub zmienić swoje oczekiwania np. względem okresu spłaty. Czasami wydłużenie świadczenia zwiększa szanse na jego otrzymanie, ponieważ wówczas raty mniej obciążają budżet kredytobiorcy.

Kalkulator to bardzo intuicyjne narzędzie, pod którym dodatkowo znajdują się cenne informacje na temat kredytu i powiązanych kwestii takich jak RRSO.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy