Reklama

Wojsko poszukuje obiektu przypominającego balon. Wysłano Alert RCB!

Opublikowano:
Autor:

Wojsko poszukuje obiektu przypominającego balon. Wysłano Alert RCB! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłano Alert RCB w związku z poszukiwaniem obiektu powietrznego przypominającego balon. To najprawdopodobniej białoruski balon obserwacyjny.

W sobotę Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał do naszego kraju z kierunku Białorusi. To najprawdopodobniej białoruski balon obserwacyjny. Obiekt zniknął z radarów w województwie kujawsko-pomorskim. 

Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał z kierunku Białorusi. Zgodnie z informacjami COP prawdopodobnie jest to balon obserwacyjny. Kontakt radarowy został utracony w okolicach Rypina - poinformowało na twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rozpoczęły się intensywne poszukiwania obiektu, do których zmobilizowano wojsko. 

Dowódca Operacyjny podjął decyzję o uruchomieniu dyżurnych sił Wojsk Obrony Terytorialnej do poszukiwania obiektu - Wskazało Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Rząd zdecydował się także poinformować o potencjalnym zagrożeniu mieszkańców. Rozesłano Alert RCB do odbiorców na terenie trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. 

"Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia nie podnoś, powiadom najblizszy posterunek Policji." - napisano w ostrzeżeniu. 

Czym jest Alert RCB?

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. 

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które pełni funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego non stop monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy