22 maj / Heleny, Wieslawy, Ryty

Strażacy pokazali co robić, gdy w domu wybucha pożar [ZDJĘCIA]

Autor: E.S 08 lis 14:50 4 odsłon

Strażacy - zawodowcy z krotoszyńskiej komendy poprowadzili lekcję na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W tym celu zaprezentowali możliwości nowego sprzętu, jaki kilka dni temu trafił do strażnicy. To multimedialny domek edukacyjny będący symulatorem zagrożeń pożarowych.

- Tu wszystko jest jak w waszych domach czy mieszkaniach, tylko pomniejszone do bajkowych rozmiarów - prezentował Jacek Strużyński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Młodzi słuchacze - przedszkolacy i uczniowie krotoszyńskich placówek oświatowych - mogli przekonać się, jakie zagrożenia mogą czaić się w poszczególnych pomieszczeniach - od kotłowni, przez kuchnię, salon, łazienkę czy pokój dziecięcy aż po strych - jeśli nie są należycie zabezpieczone przez pożarem. Dowiedzieli się również, jak ewakuować się z pomieszczeń, w którym doszło do pożaru i panuje zadymienie,.

Lekcja odbyła się na hali sportowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie. 

Symulator zagrożeń pożarowych został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu i wsparciu Nadleśnictwa w Krotoszynie.

 

Ostatnie komentarze