/ Urbana, Saturnina, Krzysztofa

Krotoszyńska policja udostępnia film, na którym piesza wchodzi pod ciężarówkę [WIDEO]

Autor: M.P. 12 mar 09:30

Na ulicy Mickiewicza w Krotoszynie jest spory ruch. Ciąg samochodów jedzie przez krajówkę. W pewnym momencie kobieta schodzi z chodnika na przejście dla pieszych, wprost pod jadącą ciężarówkę. Cudem unika potrącenia, w ostatniej chwili cofając się na chodnik.

-Na filmie widać, że piesza popełniła przedszkolny błąd. Nie rozejrzała się i nie sprawdziła, czy może bezpiecznie wejść na przejście dla pieszych. Zawsze należy najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo, by upewnić się, że jest bezpiecznie - podkreśla Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Krotoszyńska policja udostępniła nagranie z tego zdarzenia ku przestrodze.

- Pieszy zawsze musi zachować ostrożność wchodząc na jezdnię, nawet, jeżeli jest to na przejściu dla pieszych. Często niestety zdarza się tak, że jeżeli na jednym pasie zatrzyma się samochód - pieszy nie upewnia się, że auto jadące drugim pasem również się zatrzyma. Wychodzi po prostu z założenia, że na pewno to zrobi. To błąd, który może kosztować nas zdrowie i życie. Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Lepiej dwa razy sprawdzić, czy jest bezpiecznie, niż ryzykować założenie, że ktoś się zatrzyma - przestrzega Piotr Szczepaniak. Ostatnie komentarze