19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Jak wybrać mały samochód dostawczy dla swojej firmy

Autor: materiał partnera 21 sty 12:12 1309 odsłon
Małe samochody dostawcze są pojazdami uniwersalnymi. Posiadają stosunkowo dużą powierzchnię załadunkową zachowując przy tym niewielkie gabaryty. Pytanie jednak jest, który z oferowanych na rynku będzie pasował do naszych potrzeb i jak sprawić, aby koszty jego eksploatacji nas nie przerosły?

Małe samochody dostawcze są pojazdami uniwersalnymi. Posiadają stosunkowo dużą powierzchnię załadunkową zachowując przy tym niewielkie gabaryty. Pytanie jednak jest, który z oferowanych na rynku będzie pasował do naszych potrzeb i jak sprawić, aby koszty jego eksploatacji nas nie przerosły?

Samochód dostawczy nie musi być duży

Zazwyczaj wychodzimy z założenia, że większe jest lepsze. Podobnie jest kiedy kupujemy lub bierzemy w leasing samochód. Nie można jednak ulegać temu wrażeniu. Większe auto oznacza często wyższe koszta eksploatacji jak i również większe spalanie, czy droższe ubezpieczenie. Alternatyw dla dużych samochodów dostawczych stały się mniejsze auta do 3,5 t takie jak Peugeot Partner, czy Volkswagen Caddy. Gdzie duży nie może tam mniejszego pośle, ponieważ szczególnie w mieście mniejsze gabaryty są dużą zaletą.

Nowy, czy używany?

Wszystko zależy jakimi środkami dysponujemy. Samochody dostawcze są pojazdami przeznaczonymi do ciężkiej pracy. Z tego powodu kupno pojazdu z drugiej ręki może być opłacalne. Jednak jak wszyscy wiemy podczas kupna tego typu pojazdów można trafić na oszustów i auto zamiast deklarowanych 250 tys. przejechanych kilometrów w rzeczywistości może mieć o 150 tys. więcej. Używane pojazdy w okazyjnych cenach można znaleźć na licytacjach komorniczych. Jeśli jednak nasza firma stabilnie swoi na rynku to oczywiście nowe auto z dobrą gwarancją będzie dobrym wyborem. Kupując nowe auto możemy dostać np. firmowy assistance lub inne użyteczne usługi. Z pewnością tanio nie będzie, ale zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów, ponieważ nowe auta raczej nie mają w zwyczaju się często psuć.

Czy koszty użytkowania mogą być mniejsze?

Często nie doceniamy naszych możliwości obniżenia kosztów eksploatacji samochodu dostawczego. Trzeba jednak pomyśleć o tym już na etapie zakupu pojazdu. Wiadomo mniejszy silnik jest równoznaczny z mniejszym zużyciem paliwa oraz niższym ubezpieczeniem. Skoro już przy ubezpieczeniu jesteśmy to tutaj jest kilka możliwości, aby obniżyć składkę. Z całą pewnością nie powinniśmy brać pierwszej oferty, którą otrzymaliśmy z banku w którym mamy leasing. Warto sprawdzić inne oferty bezpośrednio na stronach firm ubezpieczeniowych jak np. https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance Wracając do jednostki napędowej to auto dostawcze nie jest autem wyścigowym. Pojazdy z jednostkami napędowymi wybierajmy z głową. Jak w ubezpieczeniach, dobrze jest porównać wszystkie oferty. Zaoszczędzić możemy również korzystając z programów lojalnościowych na stacjach benzynowych. Wyrabiając kartę otrzymujemy również rabaty na paliwo i chemie samochodową.

Ostatnie komentarze
Popularne w Materiały partnera