Reklama

Znani mężczyźni z Krotoszyna. Każdy z nich odniósł ogromny sukces.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Znani mężczyźni z Krotoszyna. Każdy z nich odniósł ogromny sukces. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Urodzili się w Krotoszynie, jednak ich nazwiska znane są daleko poza granicami powiatu krotoszyńskiego. Każdy z nich odniosł zawodowy sukces i każdy jest chlubą naszego powiatu.

Reklama

Dwa dni temu - z okazji Dnia Kobiet - przedstawiliśmy znane kobiety, które urodziły się w Krotoszynie. Dziś obchodzimy Dzień Mężczyzny i z tej okazji prezentujemy panów, którzy urodzili się w Krotoszynie, a których nazwiska znane są daleko poza granicami naszego powiatu. 

 

Tadeusz Bartoś

Autorstwa Einai1 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, 

Tadeusz Bartoś to filozof, teolog i publicysta. Jest byłym dominikaninem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych oraz profesorem nadzwyczajnym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Tadeusz Bartoś urodził się 31 lipca 1967 roku w Krotoszynie. Na swoim koncie ma wiele publikacji, jest także autorem przekładu Tomasz z Akwinu, Komentarz do Ewangelii Jana. 

Tomasz Biernacki

Tomasz Biernacki urodził się 22 grudnia 1973 roku w Krotoszynie. Jest współwłaścicielem i założycielem sieci marketów Dino Polska, które spotkać można w całym kraju. Do dziś mieszka w Krotoszynie, jednak tak bardzo chroni swoją prywatność, że publicznie nie jest dostępne nawet jego zdjęcie. 

 

Andrzej Cierniewski

FB Andrzeja Cierniewskiego

Andrzej Cierniewski urodził się 29 listopada 1946 roku w Krotoszynie. To polski wokalista, wykonawca muzyki country. 

 

Michael Cohen

Foto:The New York Public Library

Pochodzący z Krotoszyna Michael Cohen jest twórcą inkubatora - urządzenia, dzięki któremu wcześniaki mają szansę na przeżycie. 

Dr Martin Couney urodził się jako Michael Cohn w Krotoszynie, dnia 30 grudnia 1869 r., w rodzinie żydowskiego pochodzenia. Jego ojciec Herman Cohn urodził się i zmarł w Krotoszynie. Natomiast o matce Fredericke Cohn z d. Levy niewiele wiadomo (jej ojciec również pochodził z Krotoszyna). Martin (Michael) miał rodzeństwo: braci Maxa i Alfonsa oraz siostrę Rebeccę. I to właśnie Alfons urodził się w Alzacji (w 1867 r.), a nie Martin (Michael) jak błędnie zakładano. Również autorka książki o Martinie Couneyu Dawn Raffel potwierdziła, że żyjąca rodzina wskazuje Krotoszyn jako miejsce pochodzenia - podkreślają krotoszyńscy urzędnicy.

 

Filipek

Autor: Screen z YouTube/FAME MMA

Filip Jan Marcinek znany jako Filipek to polski raper, a także były zawodnik bitew typu freestyle. Urodził się 10 sierpnia 1995 roku. Jest Dwukrotnym zwycięzcą WBS (Wielka Bitwa Szczecińska) Dwukrotnie zajął także trzecie miejsce na WBW (Wielka Bitwa Warszawska). 

Olivier Janiak

Foto: FB Oliviera Janiaka

Olivier Janiak, a właściwie Piotr Michał Janiak urodził się 17 maja 1974 roku w Krotoszynie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja, a następnie studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest znanym dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i konferansjerem. Pracował też jako model.

 

 

Radosław Kląskała

Autorstwa Juliaklaski - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Radosław Kląskała urodził się 28 kwietnia 1971 roku w Krotoszynie. Jest oficerem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podpułkownik rezerwy.Brał udział w wielu szkoleniach specjalistycznych i ćwiczeniach dowódczych oraz dowódczo-sztabowych np. w Bagram III, czy międzynarodowych na Ukrainie, we Włoszech, w Czechach czy Turcji.

Oddał ponad 200 wojskowych skoków spadochronowych w swojej karierze. Posiada również tytuł i odznakę spadochronową wojsk włoskich, którą uzyskał po ukończeniu szkolenie w 183 Regiment Spadochronowy „Nembo” (Pistoia) Włochy.

 

Adam Wiedemann

Autorstwa Michaltplaczek - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Adam Wiedemann urodził się 24 grudnia 1967 roku w Krotoszynie. To poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki i muzyczny; trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Laureat Nagrody Kościelskich w 1999, a także Nagrody Literackiej Gdynia 2008 za tom Pensum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy