Reklama

Świnków. Święto Polskiej Niezapominajki [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Świnków. Święto Polskiej Niezapominajki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
117
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Kultura Społeczność Szkoły Podstawowej w Świnkowie obchodziła Święto Polskiej Niezapominajki i dzień patrona szkoły Andrzeja Zalewskiego.

W tym roku Święto Polskiej Niezapominajki w Świnkowie miało wyjątkową oprawę. Wiązała się ona z Ekomuralem wykonanym na murze szkoły.

Tegoroczny temat dotyczył wykonanego na murze naszej szkoły Ekomuralu, który łączy postać naszego patrona, autorytetu w kwestii ochrony przyrody i ekologii, z wizją naszych utalentowanych uczniów i ich przesłaniem „Wszystko w Twoich rękach”. Ważnym elementem uroczystości był taniec uczennic z przepiękną oprawą muzyczną i symbolem gołębia, który stał się wolny, co wywołało u widzów przedstawienia wiele pozytywnych emocji, łez wzruszenia i przemyśleń nad kruchością życia, a siłą natury - wskazuje Angelina Nowak ze Szkoły Podstawowej w Świnkowie. 

W uroczystościach wzięli udział nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście - wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Ewa Kargol- Stybaniewicz, z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Krotoszynie Małgorzata Mielcarek, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w Krotoszynie Przemysław Jędrkowiak, sołtys Świnkowa Regina Jakubek, prezes OSP w Świnkowie Mariusz Jańczak i pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie Renata Drygas.

Wyjątkowym wydarzeniem tego dnia było przyznanie honorowego tytułu „Przyjaciel szkoły” p. Jakubowi Tokarkowi za systematyczną i bezinteresowną pracę na rzecz szkoły i pomoc w realizacji działań dydaktycznych i wychowawczych oraz p. Maciejowi Poczcie za publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły wpływające na pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym - relacjonuje Angelina Nowak. 

Podczas obchodów dnia patrona i Święta Polskiej Niezapominajki dzieci wzięły udział w licznych warsztatach o tematyce ekologicznej - tworzyły las w słoiku, domki dla owadów czy stworzyły ogródek warzywno - kwiatowy.

Dzieci miały możliwość uczyć się wykonywać zdrowe sałatki i kanapki „pod okiem” Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Świnkowie, a także poznawały różne ciekawostki z dziedziny astronomii będąc pod opieką p. Jakuba Tokarka absolwenta SP w Świnkowie, a obecnie doktoranta III roku studiów astronomii w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych UAM w Poznaniu. Na zakończenie warsztatów dzieci dowiedziały się jak zdrowo żyć i odżywiać się wysłuchując wykładu p. Renaty Drygas. Najmłodsi uczestnicy tego święta, czyli przedszkolaki mogli poznać pracę pszczelarza i skosztować miodu z pasieki - wyliczają nauczyciele. 

Nie zabrakło również aukcji dzieł sztuki wykonanych przez uczniów. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy