Reklama

Krotoszyn. Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: 3 marca 2021 17:38
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku, by upamiętnić żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Reklama

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu… - czytamy w początku preambuły Ustawy o ustanowieniu  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie – na czele z komendantem powiatowym mł.bryg. Tomaszem Polakiem – udali się na skwer pamięci Żołnierzy Wyklętych, by uczcić ich pamięć. 

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu – podkreśla Tomasz Patryas, oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie. 

 

O Żołnierzach Wyklętych pamiętały również władze gminy Krotoszyn i powiatu krotoszyńskiego. 

Władze samorządowe powiatu i gminy oraz młodzież szkolna złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych w Parku Dworcowym w Krotoszynie. Następnie delegacje udały się na krotoszyński cmentarz złożyć kwiaty pod pomnikiem poległych w bitwie pod Benicami w 1946 r. - informują przedstawiciele urzędu miejskiego w Krotoszynie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.