Reklama

Krotoszyn. Świąteczna akcja. Zbierali pieniądze dla Dawida

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Młodzież z krotoszyńskiego Hufca Pracy sprzedawała pierniki, by zebrać pieniądze na rehabilitację 16-letniego Dawida.

Reklama

Młodzież z krotoszyńskiego Hufca Pracy - w ramach zajęć świetlicowych - przygotowała pierniki. Po ich upieczeniu stworzono z nich paczuszki, które następnie posłużyły do akcji charytatywnej. 

Rada Młodzieży i Klub Aktywnych Hufca Pracy w Krotoszynie wraz z wychowawcami przeprowadzili akcję charytatywną dotyczącą działań samorządowych uczestników OHP pod hasłem „Pomagamy osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej”. Tegoroczna akcja rekomendowana przez Kapitułę Samorządności Młodzieży OHP i Komendę Główną OHP to ogólnopolska akcja pn. „Pomoc dla Dawida” - wskazuje Sylwia Witkowska, wychowaca Hufca Pracy w Krotoszynie. 

16-letni Dawid Grzesiak, uczestnik Hufca Pracy w Lublinie, został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych.

Doznał poważnych urazów neurologicznych , które odebrały mu sprawność, możliwość realizacji pasji i marzeń. W celu odzyskania pełnej sprawności przez Dawida potrzebna jest kompleksowa i specjalistyczna rehabilitacja. Mamy nadzieję, że zaangażowanie się naszej jednostki zwiększy  szansę Dawida na odzyskanie sprawności i powrót do zdrowia - wskazuje Sylwia Witkowska. 

By pomóc Dawidowi krotoszyńska młodzież przygotowała paczki z piernikami, które następnie sprzedawała, by zebrać pieniądze na rehabilitację kolegi. 

Młodzież w zamian za dobrowolne kwoty wrzucane do skarbonki obdarowywała każdego piernikową paczuszką. Akcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją mieszkańców oraz miejscowych radnych i przedsiębiorców, którzy bardzo chętnie wspierali naszą inicjatywę - podkreśla wychowawca z Hufca Pracy w Krotoszynie. 

Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze zostaną wpłacone na konto indywidualne zbiórki dla Dawida.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy