Reklama

Krotoszyn. Otwarcie strefy relaksu w parku [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dziś (13 sierpnia 2021 r.) nastąpiło oficjalne otwarcie strefy relaksu w krotoszyńskim parku miejskim. Na polanie stanęły leżaki.

Władze Krotoszyna chcą, by park im. Wojska Polskiego w Krotoszynie stał się miejscem relaksu i wypoczynku. 

Nowa ścieżka w krotoszyńskim parku

Pierwszym krokiem w tym kierunku, była budowa parkowej ścieżki. Inwestycja ta zakończyła się na początku sierpnia. W miejsce starych, betonowych płytek na ocinku od Ronda Kędzierskiego przy Szkole Podstawowej nr 4 do ulicy Piastowskiej (na wysokości Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2) pojawiła się nowoczesna, ekologiczna nawierzchnia HanseGrand. Koszt budowy ścieżki wyniósł 110 tys. zł. 

Otwarcie strefy relaksu w parku w Krotoszynie

Teraz na polanie przy nowej ścieżce rozłożono leżaki. Miejsce ich postawienia nie jest przypadkowe. 

Cały ten obszar, na którym są leżaki jest nawadniany. Tu ta trawa jest lepsza niż w reszcie parku. Dodatkowo jest to jedno z nielicznych miejsc w parku, które jest dość mocno zacienione – mówi Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. 

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie strefy relaksu w krotoszyńskim parku. 

Coś w tym parku cały czas się dzieje - jakiś czas temu otwieraliśmy wolierę, dzisiaj otwieramy strefę relaksu i przy okazji nową ścieżkę pieszo - rowerową. Przed nami są nowe propozycje – mówił podczas oficjalnego otwarcia Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

W sumie na polanie w krotoszyńskim parku stanęło 10 drewnianych, zamontowanych na stałe leżaków oraz dodatkowo 10 leżaków przenośnych. Te drugie będą wieczorami chowane. Dzięki temu władze Krotoszyna liczą, że leżaki nie zostaną skradzione. 

One mogą być przestawiane w różnych miejscach na obszarze tej strefy. W okresie letnim z leżaków przenośnych będzie można korzystać od godziny 10:00 do godziny 19:00. Do września albo do października - w zależności od warunków pogodowych. Wieczorem będą one chowane, a rano wystawiane. Nie chcielibyśmy, żeby stały się przedmiotem kradzieży – wskazuje Michał Kurek. 

Koszt zakupu i montażu leżaków to 20 tys. zł. 

 

Zwierzęta w krotoszyńskim parku

Docelowo w krotoszyńskim parku ma powstać także zagroda z alpakami

Zagrodę dla alpak planujemy zrobić z tyłu, na zapleczu Pałacu Gałeckich, w rejonie komendy policji – obrazuje Franciszek Marszałek.  

Będzie ona działać na podobnych zasadach jak znajdująca się w parku woliera z ptakami – zwierzęta nie będą kupione, a jedynie wynajęte wraz z opiekunem. 

 

Jak Wam się podoba pomysł modernizacji krotoszyńskiego parku? Będziecie korzystać z leżaków? Jakie jeszcze zwierzęta powinny być w krotoszyńskim parku? Czekamy na Wasze komentarze. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy