Reklama

Krotoszyn. Młodzi debatowali w ogólniaku [ZDJĘCIA i FILM]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Młodzi debatowali w ogólniaku [ZDJĘCIA i FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura "Czyste powietrze - lepsza jakość życia. Jak normy mogą w tym pomóc" pod takim hasłem w gmachu LO w Krotoszynie zorganizowano konferencje z udziałem młodzieży z całego powiatu krotoszyńskiego.

"Czyste powietrze - lepsza jakość życia. Jak normy mogą w tym pomóc" - pod takim hasłem w gmachu LO w Krotoszynie zorganizowano konferencje z udziałem młodzieży z całego powiatu krotoszyńskiego. Najważniejsze zagadnienia dotyczące rozmaitych aspektów dbania o środowisko przedstawili eksperci. I tak.

Dr inż. Zygmunt Niechoda, doradca prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego przedstawił normy, jakie określa się w zakresie ochrony środowiska. Z kolei przepisy dotyczące jakości powietrza i ich egzekwowanie omówiła mgr inż, Mariola Górniak, dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W zakresie czystości powietrza i określania jej norm wypowiedziała się Elżbieta Sosnowska, główny specjalista Sektora zdrowia, Środowiska i Medycyny z Polskiego komitetu Normalizacyjnego.

Nie zabrakło także lokalnych aspektów dbania o środowisko. Grzegorz Ziętkiewicz, przedstawiciel krotoszyńskiego środowiska zaprezentował młodym ludziom szereg działań, jakie na terenie powiatu podejmują samorządy, by m.in. ograniczać emisję szkodliwych pyłów, działania proekologiczne stosowane w budynkach użyteczności publicznej, czy programy dofinansowań do inwestycji wspierających ochronę środowiska w posesjach mieszkńców. 

Założenia podobnego programu - "Czyste Powietrze" -oferowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu omówiła Kinga Świtalska, doradca energetyczny WFOŚiGW.

Konferencję zorganizowało Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Do udziału w niej zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE