Reklama

Krotoszyn. Co się działo w bibliotece? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 10:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Z okazji Tygodnia Bibliotek w krotoszyńskiej bibliotece publicznej wiele się działo. Były imprezy, warsztaty, spotkania.

Reklama

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek w krotoszyńskiej bibliotece przebiegała pod hasłem: "Biblioteka - świat w jednym miejscu". W krotoszyńskiej książnicy i jej filiach odbyła się wiele ciekawych imprez i wydarzeń dla osób w każdym wieku. 

Czytelnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia makramy "Makramowe Love" w ramach spotkań grupy "Poplątane". 

Warsztaty poprowadziła Izabela Śniecińska, która pasjonuje się rękodziełem i specjalnie na te zajęcia przygotowała instruktaż tworzenia makramy dla początkujących - wskazuje Anna Szyndrowska z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. 

Nie brakowało także zajęć ruchowych - były warsztaty tańca relaksacyjnego, a uczestnicy zajęć poznali Bachatę, Latino Solo oraz Slavica dance. 

Tydzień Bibliotek w krotoszyńskiej książnicy był także okazją do wręczenia dyplomów "Czytelnik na medal". Odbyło się to przy okazji spotkania autorskiego z Ryszardem Ćwirlejem. 

Biblioteka od 2007 roku przyznaje tytuł „Honorowego Czytelnika KBP”, a w tym roku po raz pierwszy przyznano dyplom „Czytelnik na medal”. Nagrodzono w ten sposób 10 czytelników Działu dla Dorosłych, którzy systematycznie korzystają ze zbiorów biblioteki - wskazuje bibliotekarka. 

 

Czytelnicy na medal:

  • Celina Antkowiak, 
  • Bogusław Dudkowiak, 
  • Dorota Kaczmarek, 
  • Zbigniew Kaźmierczak, 
  • Jolanta Kolanowska, 
  • Robert Kubiak, 
  • Alicja Rejek, 
  • Agata Rusinek, 
  • Agnieszka Rybka, 
  • Danuta Ziółkowska
Imprezom towarzyszyła wystawa rysunków i figurek autorstwa Maksymiliana Patalasa, w ramach cyklu „Ja, artysta”. Rysunki i figurki przedstawiają postacie z mang i gier komputerowych - informuje Anna Szyndrowska. 

Tydzień Bibliotek był także okazją do zainaugurowania akcji "Zostań naszym czytelnikiem" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. 

Odbyły się warsztaty detektywistyczne z Zofią Staniszewską, w którym uczestniczyli uczniowie klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Zagadka jaskini” oraz obejrzeli prezentację. Zadaniem uczestników było odszukanie skarbu – kła tygrysa szablozębnego. W czwartek odbyły się lekcje biblioteczne: w  pierwszej uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 klasy 5, poznali przysłowia oraz zwroty dotyczące uprzejmych i grzecznych zachowań, w dalszej części rozwiązywali krzyżówki, i tabele. Kolejna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 7 klasy 2 uczestniczyła w lekcji pt. „Zapoznanie się z funkcjonowaniem  Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej” - poznały zasady korzystania z biblioteki, charakterystykę oferowanych zbiorów, różnorodność usług bibliotecznych - wyliczają pracownicy krotoszyńskiej biblioteki. 

Zorganizowano także 5 spotkań dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawych z Marcinem Koziołem, autorem książek dla dzieci.

Każde spotkanie było o innej tematyce: Pogoda dla puchaczy – o przyrodzie i pogodzie, Stajnia pod tęczą – czyli co powinienem wiedzieć o koniach, Podróżnicze spotkanie z Wombatem Maksymilianem, Skrzynia Władcy Piorunów, Nikola Tesla i elektryzująca nauka, Spotkanie motywacyjne - mówi Anna Szyndrowska. 

We wszystkich spotkaniach uczestniczyło w sumie 590 osób. 

 

W Orpiszewie - w Filii nr 3 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej - także obchodzono Tydzień Bibliotek. Odbyło się tam spotkanie z przedszkolakami. 

Dzieci odwiedziły filię, poznały zasady, które w niej obowiązują, oglądały bajki przeznaczone dla nich i wysłuchały ,,Kota w butach” z teatrzyku kamihibai. Przedszkolaki otrzymały również zakładki do książek i obiecały często odwiedzać bibliotekę - informują bibliotekarki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy