Muzeum Ziemi Koźmińskiej świętowało 35-lecie istnienia i ponowne otwarcie po generalnym remoncie.
Modernizacja koźmińskiego muzeum kosztowała około 1 mln zł, z czego aż 900 tys. zł pochodziło z funduszy zewnętrznych.
Gruntowny remont obejmował nie tylko odnowienie istniejących izb muzealnych, ale także zagospodarowanie kolejnych kondygnacji baszty zamkowej i wybudowanie wewnątrz wieży antresoli, z której można podziwiać panoramę Koźmina Wielkopolskiego. Obecnie muzeum prezentuje swoje eksponaty w 8 izbach muzealnych. Przed 35 laty zbiory były zgromadzone w 2 salach muzealnych - wylicza Agnieszka Flejsierowicz z koźmińskiego magistratu.
Na oficjalnym otwarciu muzeum nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi i przedstawienia zarówno historii muzeum jak i samej modernizacji. Dzień później odbył się Dzień Otwarty Muzeum Ziemi Koźmińskiej, podczas którego mieszkańcy mogli na własne oczy zobaczyć efekty remontu. W tym samym czasie w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej i w ogrodach zamkowych trwała impreza "Niedziela przy koźmińskim zamku". Były występy artystyczne, warsztaty, stoiska i zabawy dla dzieci.
Komentarze (0)