Reklama

Koźmin Wlkp. Młodzież pojechała do Włoch. Erasmus + [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W tym roku - w ramach programu Erasmus + - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. pojechali do Włoch.

34 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. pojechało do Włoch w ramach Erasmus +. 

Ciekawy program wypełnił nam całe dnie. Wzruszenie odebrało nam głos podczas powitania w szkole Santa Secondaria do Primo Grado E. Borrelli. Przez kolejne 7 dni to właśnie tutaj uczyliśmy się języka angielskiego, gry na instrumentach, śpiewu, tańca, programowania, współpracy - wskazują przedstawiciele koźmińskiej "Trójki".

Atrakcji nie brakowało, były wycieczki, włoskie jedzenie, poznawanie kultury i integracja. 

Teraz przyszedł czas na podsumowanie wyjazdu. Na początku grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim odbyło się spotkanie podsumowujące projekty w programie Erasmus +. 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, opiekunowie, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście. 

Burmistrz pan Maciej Bratborski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, delegatura w Kaliszu pani Ewa Kargol - Stybaniewicz, koordynator projektu ze strony Stowarzyszenia Semper Avanti - pani Monika Mnich, prezes Stowarzyszenia Semper Awanti - pan Marcin Skocz, skarbnik MiG Koźmin Wlkp. pan Andrzej Serek, radny Rady Miejskiej pan Wojciech Dykcik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borzęciczkach pani Agnieszka Misiak, nauczyciele i uczniowie zaproszonych, gminnych szkół, rodzice - wylicza Agnieszka Walczak - Gryska z SP nr 3 w Koźminie Wlkp. 

Dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek zaprezentowała wyjazdy nauczycieli i uczniów w ramach programu Erasmus +. 

Cel podróży, to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa, z jaką patrzysz na świat - podkreśliła w swoim wystąpieniu. 

Burmistrz Maciej Bratborski zwracał uwagę na fakt, że międzynarodowa wymiana otwiera nas na świat i sprawia, że mamy nowe spojrzenie i nowe pomysły. 

Dzieci uczestniczące w tegorocznym projekcie podczas spotkania zatańczyły polski taniec narodowy - polonez i zaśpiewały piosenkę, którą nauczyły się śpiewać we Włoszech "Heal the World". Oliwia Baszczyńska i Franciszek Naglak opowiadali wspomnienia z pobytu w Pompejach, Neapolu i włoskich szkołach, a ich opowiadania dopełniały fotografie na prezentacji multimedialnej. Był także poczęstunek utrzymany we włoskim klimacie - croissanty i pizza - wskazuje Agnieszka Walczak - Gryska.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego otrzymała Akredytację Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna na lata 2021 – 2027. To program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, który daje możliwość wymiany edukacyjnej. Wspiera uczniów i nauczycieli w realizacji projektów międzynarodowych oraz organizuje zagraniczne wyjazdy, aby poszerzyć kompetencje językowe i kulturowe. W tym roku uczniowie z opiekunami pojechali do włoskich Pompeji. W 2021 roku uczyli się wraz z hiszpańskimi dziećmi w Maladze. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy