Reklama

Kobylin. Budynek byłej Kobylinianki zostanie zburzony

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pięć lat temu władze Kobylina sprzedały budynek po byłej restauracji w centrum Kobylina i Kobylinianka, nazywana też Kosmosem, przeszła w ręce prywatnego inwestora. I choć plany co do jej renowacji były spore - nic się nie działo. Teraz zapadła decyzja, że Kobylinianka zostanie zburzona.

Proces wystawienia na sprzedaż budynku byłej restauracji w centrum Kobylina był długi i trudny. Urzędnicy siedem lat walczyli o przejęcie Kobylinianki. Przed sądem w Łodzi samorząd starał się o ustalenie ostatnich właścicieli obiektu. Trzeba było dowieść, iż na terenie kraju nie ma spadkobierców mających prawa do nieruchomości. W końcu się udało i na początku 2013 roku gmina otrzymała wpis do księgi wieczystej. I miało być już z górki.

Radni zaczęli snuć marzenia na temat tego, co mogłoby stanąć w miejscu niszczejącego pustostanu. Jedni proponowali dom kultury, inni widzieli tam hotel z restauracją a nawet galerie handlową. W końcu stanęło na tym, że gmina obiekt sprzeda, a decyzję na temat tego czy budynek będzie remontowany czy zburzony pozostawi w gestii nowego właściciela.

Kobylin. Budynek "Kosmosu" sprzedany

W końcu - w 2016 roku - znalazł się kupiec, który kupił Kobyliniankę. Obiekt kupił przedsiębiorca z powiatu rawickiego. I już 5 lat temu miał plany na temat renowacji Kobylinianki, o czym pisaliśmy na łamach portalu. 

- Nie po to kupiłem nieruchomość, żeby stała pusta. To jest centrum miasta, więc lokalizacja dobra. Chcemy przeznaczyć budynek pod działalność handlowo – usługową – czyli sklepy, restauracje. Natomiast na górze będą mieszkania - mówił nam Adam Lachera, właściciel Stadniny Koni w Dębnie, który kupił byłą Kobyliniankę. 

Zastrzegał jednak, że wszystko zależy od decyzji konserwatora zabytków.

Kobylinianka zostanie zburzona

Niestety, w ciągu ostatnich 5 lat plany pozostały tylko planami. W budynku byłej restauracji w Kobylinie nic się nie działo, a obiekt popadał w jeszcze większą ruinę. 

Teraz właściciel Kobylinianki postanowił ją zburzyć. 

Od 21 czerwca czekają nas utrudnienia w ruchu przy kobylińskim rynku. Ma być rozbierany budynek dawnej restauracji Kosmos, Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego 25 - informują władze gminy Kobylin. 

Dlatego też od 21 do 26 czerwca ruch na drodze krajowej nr 36 na kobylińskim rynku będzie utrudniony. 

Inwestor, czyli Stadnina Koni Dębno Sp. J.  poinformował, że dojdzie do zajęcia pasa ruchu w ciągu drogi nr 36.  Prace mają potrwać od 21 czerwca do 26 czerwca. Należy zwrócić uwagę na oznakowanie w mieście, bowiem na ten czas będzie wprowadzona czasowa organizacja ruchu - wskazują władze Kobylina. 

I apelują do mieszkańców, by - w miarę możliwości - w czasie trwania prac omijali ten rejon miasta.

Bardzo prosimy mieszkańców naszej gminy, by w tym czasie, na miarę możliwości, poruszali się innymi drogami i omijali krajową 36 w tym rejonie - proszą kobylińscy urzędnicy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy