Reklama

Długołęka. Zasadzili drzewa i krzewy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Uczniowie z podstawówki w Smolicach wraz z samorządowcami zasadzili około 100 drzew owocowych i krzewów przy stawie w Długołęce.

Inicjatorem akcji był starosta krotoszyński we współpracy z Nadleśnictwem Krotoszyn i burmistrzem Krotoszyna. Celem była odbudowa i tworzenie nowych zbiorowisk roślinnych wśród pól i lasów powiatu krotoszyńskiego. 

Głównym zamysłem projektu jest przypomnienie, że drzewa i krzewy zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprzez sadzenie drzew i krzewów przeciwdziałamy zmianom klimatu. A uczestnicząc w niniejszym projekcie przypominamy, że jak nigdy dotąd, dziś wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne - wskazuje Danuta Kułaga z krotoszyńskiego starostwa. 

W akcji sadzenia drzew i krzewów w Długołęce (gm. Krotoszyn) wzięli udział: Wicestarosta Krotoszyński – Paweł Radojewski, Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego - Juliusz Poczta, Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, pracownicy Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kobylinie oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Krotoszyn wraz z dziećmi z klas od IV do VIII ze Szkoły Podstawowej w Smolicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy