Reklama

Chór "Izydorki" z Biadek został Ambasadorem Kultury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krotoszyn

Chór "Izydorki" z Biadek został Ambasadorem Kultury - Zdjęcie główne

Chór "Izydorki" działający przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach | foto Gmina Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Chór "Izydorki" działający przy szkole podstawowej w Biadkach został Ambasadorem Kultury. Zespół wystąpi na XII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym Canco Mediterrania i Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Pau Casalsa w Barcelonie i LIoret de Mar w Hiszpanii.

Dziecięco-młodzieżowy chór "Izydorki", działający przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach, wystąpi w Hiszpanii we wrześniu tego roku. Na ten cel szkoła dostała wsparcie w wysokości 20 tys. zł w konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa wielkopolskiego - w ramach programu „Ambasador Kultury”, który służy rozwojowi kontaktów pomiędzy twórcami czy artystami z Wielkopolski i spoza granic naszego kraju.

Podczas konkursu chór będzie miał możliwość zaprezentowania i promowania polskiej muzyki, w duchu współzawodnictwa, wymiany i zabawy wokół tego samego wspólnego mianownika: śpiewu chóralnego - informuje krotoszyński urząd miejski. 

Chór „Izydorki” działa w Biadkach od 18 lat 

Chór przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach założono w 2005 roku. Obecnie liczy ponad 40 osób. To młodzi mieszkańcy: Biadek, Świnkowa i Roszek w gminie Krotoszyn oraz z Daniszyna i Łąkocina w gminie Ostrów Wielkopolski (dzieci ze szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych). Dyrygentką zespołu jest Klaudia Szubert. Nazwa chóru nawiązuje do patrona parafii pw. św. Izydora Oracza w Biadkach.

Chórzyści śpiewają nie tylko pieśni sakralne, ale też świeckie. Zespół ma na swoim koncie udział zarówno w przeglądach i festiwalach lokalnych, jak i ogólnopolskich. 

Festiwal i konkurs w Hiszpanii to nie tylko wyzwanie artystyczne, ale także finansowe, dlatego też chór zwraca się z prośbą o wsparcie do sponsorów: firm i osób prywatnych, chcących wesprzeć jego wyjazd na festiwal artystyczny - informuje urząd miasta. 

Kto chce zespół wspomóc, może kontaktować się z dyrekcją szkoły w Biadkach, pod numerem tel. 62 721 13 22. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy