Reklama

Art Komitywa krotoszyńskich artystów. Nagrali płytę

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Krotoszyńscy artyści - Marcin Szyndrowski, Paweł Władysław Płócienniczak, Waldemar Payda Marek i Janina Marzec wydali płytę. Krążek pt. "Strefa Szarości" już w połowie grudnia będzie dostępny w sprzedaży.

Projekt sygnowany nazwą "Art Komitywa" to projekt czwórki krotoszyńskich artystów, którzy wspólnie wydali płytę pt. "Strefa Szarości"

Na początku byli Marcin Szyndrowski i Paweł Władysław Płócienniczak. Pierwszy komponował, śpiewał i grał na gitarze a drugi pisał wiersze. Potem dołączył emigrant ze Szkocji. Waldemar Payda Marek – doświadczony twórca muzyki elektronicznej. Muzycznie Komitywę dopełniła wrażliwa i utalentowana wiolonczelistka Janina Marzec. W trakcie realizowania teledysku do utworu „Szary” na planie pojawiła się niezwykła tancerka Zuzanna Jarocka. Nikt nie wie, czy płyta „Strefa szarości” będąca ich pierwszym dziełem, będzie także tym ostatnim. 

Na razie Art Komitywa zakreśla sferę swojej wrażliwości i estetyki, proponuje słuchaczom głęboko refleksyjny sposób widzenia świata, poezji i muzyki – mówi Paweł Władysław Płócienniczak. 

Jak doszło do realizacji projektu? 

Zacznę od tego, że z Pawłem znam się już kilka dobrych lat. Połączyła nas w pewnym momencie naszego życia ta sama praca - dziennikarstwo, którą wykonywaliśmy z oddaniem i pasją. Na jakiś czas nasze drogi się rozeszły, ale zawsze gdzieś mijaliśmy się, przecinaliśmy się słowem – tym ludzkim, i tym na poziomie bardziej egzystencjalnym – mówi Marcin Szyndrowski. 

Jak dodaje, w 2020 roku otrzymał od Pawła jego najnowszy tom poezji pt. „Kilka słów”. Gdy zabrał się do lektury, w jego głowie zaczęło przewijać się tysiące dźwięków. 

Dawno już tak nie miałem by słowo samo zamieniało się w dźwięki. Dość szybko stworzyłem muzyczną opowieść, którą podzieliłem się z Pawłem. To oczywiście początek Art Komitywy, która narodziła się znacznie później – wskazuje Marcin Szyndrowski. 

Do współpracy zaproszono kolejne osoby, które swoją wrażliwością i umiejętnością wejścia w poetycki świat spowodowały, że pomysł nagrania płyty stał się realny. Spajającą całość muzycznej opowieści jest wiolonczela, na której zagrała gościnnie Janina Marzec. To właśnie dzięki niej poezja aż chwyta za trzewia i powoduje, że można wniknąć w muzyczny świat bez granic. Nad przestrzenią i dźwiękami nieoczywistymi z kolei czuwał do samego końca Waldemar Marek – rodowity krotoszynianin, który zamieszkał w Szkocji. Swoim wyczuciem emocjonalności przekazu spowodował, że słuchacz otrzyma do swoich rąk sztukę kompletną, w której każdy element znajduje się na swoim miejscu. 

Nie byłoby Art Komitywy gdyby nie zaangażowanie wielu innych osób. Nagrań gitary, wokalu i wiolonczeli dokonał Krzysztof Kaźmierczak z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Joanna Jarocka, dyrektorka KOK z kolei przez cały czas trwania projektu wspierała nas w realizacji tego przedsięwzięcia. Płyta, która ujrzy światło dzienne w połowie grudnia 2021 roku została wsparta z dofinansowania Urzędu Gminy Krotoszyn.

Mam nadzieję, że płyta pozwoli słuchaczom otworzyć się bardziej na słowo, którego tak brakuje dziś we współczesnym świecie – podkreśla Marcin Szyndrowski.

Płyta pt. „Strefa Szarości” wydana przez wyd. Balmedia będzie dostępna w połowie grudnia jako CD oraz w popularnych kanałach streamingowych typu Spotify.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy