Reklama

Ruszają egzaminy ósmoklasisty

Opublikowano: wt, 25 maj 2021 06:28
Autor:

Ruszają egzaminy ósmoklasisty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Punktualnie o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty.

Dziś - 25 maja - w całej Polsce uczniowie klas ósmych szkół podstawowych rozpoczną dziś maraton egzaminów.

W pierwszym dniu egzaminu uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą pisać egzamin z języka polskiego. W drugim dniu - w środę - będzie egzamin z matematyki. W czwartek natomiast odbędzie się egzamin z języka obcego

Egzamin ósmoklasisty - reżim sanitarny

Egzaminy ósmoklasisty - tak jak i egzaminy maturalne - odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. 

Są one zbliżone do obowiązujących w tym roku w maju na maturze, w marcu podczas próbnych egzaminów oraz do egzaminów przeprowadzonych w ubiegłym roku, również w reżimie sanitarnym.

Egzamin ósmoklasisty - wyniki

Wyniki egzaminów ósmoklasistów poznamy 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminuów ósmoklasisty - będzie mógł je pisać w drugim terminie (16-18 czerwca).

Wynik egzaminów ósmoklasisty jest ważny, gdyż wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.