Reklama

Jak zaplanować remont w wakacje?

Opublikowano:
Autor:

Jak zaplanować remont w wakacje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Aż 78% z nas decyduje się na remont właśnie w wakacje. Chcemy choć odrobinę odświeżyć swoje gniazdka.

A w tym roku większość z nas spędziła w czterech ścianach ostatnie miesiące - odkrywając zakamarki, które warto odnowić. Co już odczuł rynek z materiałami budowlanymi odnotowując 60-procentowy wzrost naszego zainteresowania. Od czego więc warto zacząć rozmyślania o remoncie?

 

Przede wszystkim zastanów się, kto będzie głównym użytkownikiem mieszkania. Czy w twojej rodzinie są małe dzieci, zwierzaki, osoby z alergiami, a może seniorzy? Dlaczego to tak istotne? To proste - wpłynie to na rodzaj wybranych materiałów, wielkość przestrzeni oraz funkcjonalność wybranych sprzętów. Weź również pod uwagę specyfikacje stylistyczne, które możesz chcieć uwzględnić podczas remontu lub zmiany wystroju wnętrza.

 

Remont kuchni

Badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” wykazało, że ok. 93% z nas deklaruje, że zdarza im się gotować w domu, a ponad 40% twierdzi, że robi to codziennie. Oznacza to, że kuchnia powinna być funkcjonalna oraz łatwa do czyszczenia. Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, to wśród prac remontowych umieść zmianę kuchenki gazowej na gaz pod szkłem (np. Solgaz).

- Palniki schowane pod ceramiką, ułatwione czyszczenie, a przy tym oszczędność zużycia gazu - to tylko niektóre z walorów płyt gazowych z ukrytymi płomieniami – mówi Tomasz Pałosz z Solgaz.

Na rynku pojawiła się również nowa linia płyt Innova, w których zastosowano żarniki (wyeliminowano „cykanie”) oraz stabilizację temperatury gotowania (możliwość ustawienia mocy palnika: od 1 do 9 lub wskazując pożądany zakres temperatury – od 40 do 250). Co istotne – niezależnie, czy preferujesz nowoczesny, rustykalny, czy tradycyjny wystrój - minimalistyczny design sprzętu sprawi, że wpasuje się on w większość aranżacji kuchennych, naturalnie komponując się z resztą urządzeń i mebli.


Budżet na remont

Dane GUS dowodzą, że średni wydatek, jaki ponosimy w związku z remontem mieszkania, oscyluje wokół 9.639 zł. Co piąty z badanych zadeklarował kwotę mniejszą niż 3.000 zł, a 17% - ponad 10.000 zł. Oczywiście zawsze jest to kwestia indywidualna, jednak już na etapie planowania warto przygotować kosztorys, w którym znajdą się informacje takie jak: koszty nowych sprzętów, roboczogodziny fachowca (jeśli korzystamy z jego pomocy), narzędzi i materiałów, które zostaną wykorzystane, a także koszty prądu lub wody, które wykorzystamy podczas remontu. No i cóż nam pozostaje - tylko wziąć się do pracy. W końcu lato i urlop tak szybko mijają…

materiały prasowe Solgaz

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE